تاتنهام ۲ - ۷ بایرن مونیخ؛ فتح لندن با پوکر گنابری

بایرن مونیخ موفق شد در دیداری پرگل و جذاب، با نمایش دلپذیر سرژ گنابری، تاتنهام را در لندن شکست دهد...

بایرن مونیخ موفق شد در دیداری پرگل و جذاب، با نمایش دلپذیر سرژ گنابری، تاتنهام را در لندن شکست دهد

به گزارش خبرنگار مدال، در چارچوب هفته دوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا، تاتنهام در ورزشگاه اختصاصی خود میزبان بایرن مونیخ بود که این بازی در نهایت با نتیجه خیره‌کننده ۷-۲ به سود باواریایی‌ها به پایان رسید.

میزبان بازی را بهتر آغاز کرد و در همان ۱۰ دقیقه اول دو بار در شرایطی ایده‌آل سون هیونگ مین را ناکام گذاشت تا بازی هم‌چنان مساوی پیش برود. اما فشارهای تاتنهام سرانجام در دقیقه ۱۱ نتیجه داد و روی پاس زیبای سیسوکو، این بار سون موفق شد تا با ضربه‌ای به زاویه مخالف دروازه نویر را باز کند تا اسپرز به حق خود برسد. از شادی هواداران تاتنهام چیزی نگذشته بود که این بار روی برگشت ناقص مدافعین میزبان، یاشوا کیمیش با یک ضربه استثنایی موفق شد گل تساوی را دور از دستان لوریس وارد دروازه تاتنهام کند.

دقایقی بعد، هری کین در حالی که مانوئل نویر را هم از پیش رو برداشته بود با تکل مدافع بایرن، در گلزنی ناکام ماند. سرعت بازی بسیار بالا بود و دو تیم فرصت‌های زیادی برای گلزنی ایجاد می‌کردند. این بار ضربه راه دور فیلیپه کوتینیو در آغوش لوریس قرار گرفت. تاتنهام تیم برتر میدان بود و اگر واکنش‌های مانوئل نویر نبود، اختلاف بیش از این‌ها می‌بود. سنگربان تیم ملی آلمان این بار مقابل ضربه اندومبله از فاصله‌ای نزدیک، باز هم ناجی بایرنی‌ها شد. در ادامه بازی متعادل‌تر شد و بایرن توانست تاحدودی از زیر فشار میزبان خارج شود.

در حالی که تصور می‌شد بازی با تساوی به پایان برسد، روی شلوغی داخل محوطه جریمه تاتنهام، این روبرت لواندوفسکی آماده بود که با یک چرخش ناگهانی، از پشت محوطه جریمه با ضربه‌ای سرکش و دقیق دروازه لوریس را بازکرد تا شاگردان کواچ با برتری ۲-۱ به رختکن بروند.

بایرن مونیخ نیمه دوم را طوفانی آغاز کرد و در دقیقه ۵۳، مزد حملات خود را گرفت. سرژ گنابری روی یک حرکت انفرادی زیبا، پس از گذشتن از آلدرویرلد با یک ضربه زمینی و دقیق دروازه لوریس را گشود. تنها دو دقیقه بعد این بار روی پاس عالی بنژامن پاوار، باز هم سرژ گنابری این بار با یک ضربه پای چپ دقیق توپ را به گوشه دروازه تاتنهام فرستاد تا هواداران میزبان در سکوت فرو بروند.

نیمه دوم پرحادثه این بازی در دقیقه ۵۸ یک پنالتی برای تاتنهام به ارمغان آورد. ضربه بی‌احتیاط کومان، باعث سرنگونی دنی رز شد و کلمنت تورپن با تایید VAR، این خطا را پنالتی گرفت تا هری کین از روی نقطه پنالتی دروازه مانوئل نویر را باز کند.

در دقیقه ۶۵، کریستین اریکسن که تازه به زمین آمده ضربه‌ای ناگهانی و زیبا راهی دروازه نویر کرد، اما واکنش سنگربان آلمانی ستاره دانمارکی را ناکام گذاشت. تاتنهام که تلاش زیادی برای گلزنی می‌کرد در دقیقه ۸۵، باز هم غافلگیر شد و روی ارسال بلند و زیبای تیاگو، سرژ گنابری ستاره امشب بایرن، در شرایط تک به تک سومین گل خود را وارد دروازه لوریس کرد تا بایرن مونیخ با هتریک او در آستانه کسب یک پیروزی شیرین قرار بگیرد.

این پایان کار نبود و در دقیقه ۸۹، روبرت لواندوفسکی ستاره لهستانی باواریایی‌ها روی پاس سرضرب کوتینیو، با یک ضربه بی‌نقص برای ششمین بار دروازه اسپرز را باز کرد تا شب درخشان بایرنی‌ها کامل شود. تنها یک دقیقه بعد، باز هم روی یک حرکت سریع و پاس عالی تولیسو، باز هم سرژ گنابری با یک ضربه دقیق دروازه تاتنهام را باز کرد تا شاگردان پوچتینو در آستانه یک شکست بسیار سنگین قرار بگیرند. در ادامه اتفاق دیگری نیافتاد تا تاتنهام سنگین‌ترین شکست خود در سال‌های اخیر را در خانه تجربه کند.

ببینید:

خلاصه بازی تاتنهام 2 - 7 بایرن مونیخ/ ویدیو

پوکر سرژ گنبری در بازی تاتنهام و بایرن مونیخ/ ویدیو

تاتنهام ۲ - ۷ بایرن مونیخ؛ فتح لندن با پوکر گنابری
تاتنهام ۲ - ۷ بایرن مونیخ؛ فتح لندن با پوکر گنابری
تاتنهام ۲ - ۷ بایرن مونیخ؛ فتح لندن با پوکر گنابری

تگ ها


اسپرز ورزشگاه تاتنهام مائوریسیو پوچتینو نیکو کواچ فوتبال جهان شکست سنگین تاتنهام درخشش گنابری پوکر گنابری فوتبال