تاتنهام – بایرن مونیخ؛ لندن در برزخ

هری کین یا لواندوفسکی؛ دوقاتل با یک ماموریت...

هری کین یا لواندوفسکی؛ دوقاتل با یک ماموریت

فقط 7هفته از شروع لیگ جزیره گذشته، اما فاصله 10امتیازی لیورپول و تاتنهام یعنی اینکه شاگردان پوچتینو با وجود تقویت شدن در تابستان، شانسی برای قهرمانی نخواهد داشت. رویای فینالیست فصل گذشته لیگ قهرمانان حالا تکرار نتایج خوب در اروپاست. هرچند در هفته اول آنها با خوش شانسی از المپیاکوس یک امتیاز گرفتند تا امشب برای زنده نگه داشتن شانس‌های صعود، چاره‌ای جز پیروزی مقابل بایرن مونیخ نداشته باشند.

تاتنهام در دیدار امشب محروم و مصدوم بزرگی ندارد، اما ناآمادگی دله آلی، کریستین اریکسن و سون کره‌ای که از ارکان موفقیت سالهای اخیر تاتنهام بودند، باشگاه لندنی را در برزخی داغ نگه داشته است. برزخی که پوچتینو فرصت زیادی برای بیرون آمدن از آن ندارد و شاید او را فصل آینده در جایی غیر از تاتنهام ببینیم.  

بایرن مونیخ اما برخلاف حریف انگلیسی، مشغول قدرتنمایی در بوندسلیگاست. زدن 19گل در شش مسابقه لیگ آلمان نشان می‌دهد مدافعان تاتنهام امشب چه کار سختی برای کنترل حملات پردامنه بایرن خواهند داشت. بایرن مونیخ با خریدهای جذابی مانند پریشیچ، کوتینیو، پاوارد و هرناندز حالا شانس اول قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا به حساب می‌آید؛ هرچند منتقدان نسبت به قواره کوچک نیکو کواچ و تفکرات تاکتیکی او  هشدار می‌دهند. سرمربی‌ای که اندازه‌هایش از باشگاهی که هدایتش می‌کند کوچکتر است و شاید همین برای آلمان‌ها مشکل‌ساز شود. امشب تقابل‌های زیادی در لندن اتفاق می‌افتد، اما بدون شک بزرگترین آنها رقابت هری کین و روبرت لواندوفسکی خواهد بود. هریک کین در 7دیدار گذشته تیمش 5گل زده است، اما لواندوفسکی فرم عجیبی را تجربه می‌کند و با زدن 10گل در شش مسابقه اخیر تیمش هر 51دقیقه برای باواریایی‌ها گل زده است.

***

·        آخرین تقابل رسمی دوتیم در جام یوفای سال 1983 اتفاق افتاد که تاتنهام شکست خورد.

·        تاتنهام در 11دیدار اخیر خانگی‌اش در لیگ قهرمانان 8برد و سه باخت داشته است؛ بدون مساوی!

·        بایرن مونیخ در 9دیدار خارج از خانه اخیرش در لیگ قهرمانان اروپا بدون شکست بوده است؛ 6برد و سه‌تساوی

·        لوکاس مورا با زدن 6گل در 7مسابقه، بهترین بازیکن لندنی‌ها در دیدارهای اروپایی بوده است.

***

ترکیب احتمالی تاتنهام: هوگو لوریس، دنی رز، ورتونگن، آلدروایرلد، اوریر، ان‌دمبله، هری وینکس، سیسوکو، اریکسن، سون، کین

ترکیب احتمالی بایرن مونیخ: نویر، پاوارد، زوله، بواتنگ، آلابا، کیمیچ، آلکانترا، گنابری، کوتینیو، کومن، لواندوفسکی

 

بیشتر بخوانید:

کواچ: می‌دانیم که هری کین چقدر خطرناک است

تگ ها


یادداشت‌های اختصاصی یادداشت پیش بازی تاتنهام بایرن مونیخ تاتنهام-بایرن مونیخ UEFA Champions League فوتبال