تاتنهام – لیورپول؛ نبرد نیمکت‌ها

دو سرمربی بزرگ دنیای فوتبال یکی از جذاب‌ترین شطرنج‌های تاکتیکی را در دیدار امشب تاتنهام و لیورپول به نمایش خواهد گذاشت....

تیم مورینیو در بدترین مقطع فصل به آماده‌ترین باشگاه اروپا خورده است. مورینیو بعد از چند نتیجه سینوسی در لندن، در سه مسابقه گذشته به هیچ وجه نمایش خوبی از تیمش ارائه نداده است. شکست مقابل ساوتهمپتون و تساوی برابر نوریچ انتهای جدولی چیزی نبود که مدیران تاتنهام به خاطرش پوچتینو را اخراج کرده باشند. مصدومیت هری کین هم دست‌های مورینیو را در خط حمله بسته و هیچ مهاجم کلاسیکی در ترکیب این تیم به چشم نمی‌خورد. سیسوکو و ان دمبله هم مرکز میدان را برای آنها خالی کرده است. تیم مورینیو امشب در چنین شرایط سختی به مصاف لیورپول می‌رود. تیمی که هیچ کمبودی ندارد. برخلاف سال‌های قبل که ستاره‌های لیورپول مصدومیت‌های زیادی داشتند، ترکیب اصلی کلوپ مدت‌هاست کنار هم بازی می‌کنند و درگیر مصدومیت نبوده‌اند. لیورپول به دنبال قهرمانی بعد از 30سال در لیگ جزیره است و برای یورگن کلوپ تاتنهام و سیتی با نوریچ و وستهام تفاوتی ندارد و همیشه با تمام قدرت تیمش را به مصاف حریف می‌فرستد و اعتقادی به سیستم چرخشی ندارد. خبر خوب برای هواداران لیورپول این است؛ آنها این فصل نتایج خیلی خوبی در لندن مقابل تیم‌های این شهر گرفته‌اند و شاید رویای مورینیو گرفتن یک امتیاز از لیورپول آماده این روزها باشد.

***

در لیگ برتر، تاتنهام و لیورپول ۵۵ مرتبه به مصاف هم رفته‌اند. لندنی‌ها ۱۴ برد و لیورپولی‌ها ۲۶ برد داشته‌اند، در حالی که ۱۵ بازی مساوی شده است.

لیورپول در ۴ بازی آخر لیگ برتری برابر تاتنهام شکست نخورده و ۳ بازی را برده است.

آخرین برد تاتنهام برابر لیورپول به حدوداً ۲ سال و ۳ ماه قبل برمی‌گردد که ۴ بر یک این حریف را شکست دادند.

 ژوزه مورینیو فقط ۲ بازی از ۱۰ نبردش برابر یورگن کلوپ را برده است. آقای‌خاص با ۱۷ درصد پیروزی برابر رونالد کومان بدترین آمار را مقابل این مربی داشته و پس از آن بدترین آمار مربوط به رویارویی او با کلوپ می‌شود.

***

ترکیب احتمالی تاتنهام: گاسانیگا، اوریه، آلدرویرلد، داوینسون، ورتونگن، وینکس، دایر، لاملا، اَلی، لوکاس، سون

ترکیب احتمالی لیورپول: آلیسون، آرنولد، گومز، فان‌دایک، رابرتسون، چمبرلین، هندرسون، واینالدوم، صلاح، مانه، فیرمینو

 

بیشتر ببینید:

خلاصه بازی والیبال ایران ۳ کره جنوبی ۲ - انتخابی المپیک ۲۰۲۰ /ویدیو

تگ ها


فوتبال جهان پیش بازی یادداشت یادداشت اختصاصی فوتبال