تاثیر جام جهانی روی گلر پرسپولیس؛ آماده ترین بیرانوند تاریخ

علیرضا بیرانوند این روزها در اوج آمادگی است و این خبر خوبی برای مربیان پرسپولیس و تیم ملی قلمداد میشود ......

علیرضا بیرانوند این روزها در اوج آمادگی است و این خبر خوبی برای مربیان پرسپولیس و تیم ملی قلمداد می‌شود.

به گزارش مدال، 6 سیو در بازی با السد و کسب عنوان برترین بازیکن دور رفت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا، تمام آن چیزی نیست که علیرضا بیرانوند در این فصل ارائه کرده است. او در دو بازی دیگر لیگ قهرمانان در مقابل الدحیل عملکرد خوبی داشت و اما نمایش مطمئنِ بیرانوند تحت تاثیر 2 گلی قرار گرفت که شاید دروازه بان پرسپولیس کمترین تقصیری در آن ها نداشت. بدون شک لحظات حساس بازی پرسپولیس - الدحیل پس از گل سوم سرخ ها، به یاد کمتر هوادار پرسپولیس بیاید چون آن ها پس از گل منشا هیجان بسیار زیادی را تجربه کردند اما در همان دقایق، بیرانوند یکی پس از دیگری سانترهای حریف را دفع یا جمع می کرد و اجازه نمی داد دروازه اش با خطر جدی مواجه شود!

پیش از آن هم گلر سرخ ها با ارسالی دیدنی برای گادوین منشا زمینه ساز گل سوم پرسپولیس را ایجاد کرد و به نوعی با پاس گل استثنایی، نقش خود در صعود تیمش را پررنگ تر کرد. بیرانوند که تبحر جهانی در ارسال توپ با دست دارد، این فصل توانایی اش را در اختیار تیم قرار داده و آن جا که لازم است توپ را بلند می فرستد و جایی که لازم نباشد با بازیکنان کناری را صاحب توپ می‌کند.

از کار با پای بیرانوند هم نمی توان به سادگی عبور کرد. او  شاید همچنان اشتباهاتی در این زمینه داشته باشد، اما به زعم کارشناسان برترین دروازه بان ایران در این زمینه است و با پیشرفتی که نشان داده و با تسلطی که روی توپ دارد، امیدها را برای آینده زنده کرده است.

اما آیا این اوج گیری پس از فصل معمولی با پرسپولیس، تنها حاصل زحمات مربیانش در پرسپولیس و تیم ملی است؟ البته که خودش و مربیان بازیگران اصلی این پیشرفت بوده اند اما ماهیت درخشش در جام جهانی را هم نباید دست کم بگیریم. بیرانوند در مقابل مراکش اولین کلین شیت تاریخ فوتبال ایران در جام جهانی را به ثبت رساند، سپس برابر اسپانیا مقاومت جانانه ای داشت و در آخر هم مقابل پرتغال تورنمنت فوق العاده اش را با مهار پنالتی کریستیانو رونالدو به پایان رساند.بازی در بزرگترین تورنمنت فوتبال جهان، روی خیلی از بازیکنان بزرگ تاثیر منفی می گذارد و روی خیلی ها هم اثر مثبت دارد و برای پرسپولیس و تیم ملی، چه خوب که دروازه بان شماره یک‌شان از میدان جام جهانی برای پیشرفت استفاده کرد و حالا از لحاظ روحی و فنی در جایگاه بهتری قرار دارد.

این جا نباید به دو گانه کی روش - برانکو توجه کرد؛ چرا که نام ها هیچ نقشی در داستان ندارند. همانطور که گفته شد، بحث ماهیت درخشش در بزرگترین تورنمنت فوتبال است که باعث شده علیرضا بیرانوند اعتماد به نفس بیشتری داشته باشد و حالا در آستانه جام ملت های آسیا و همچنین مسابقات حساس تیم پرسپولیس به «آماده ترین بیرانوند تاریخ» بدل گردد؛ بازیکنی که باید با همین فرم و تمرکز به آرزوهای بزرگش برسد .

تگ ها


پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال