تاثیر عبدی و رای کمیته انضباطی در انتهای جدول

گل سه امتیازی مهدی عبدی مقابل ذوب آهن، شاگردان مجتبی حسینی را در موقعیت خطرناکی قرار داد....

به گزارش "ورزش سه"، همزمان با پایان دیدار ذوب آهن و پرسپولیس که با شکست ۲ بر ۱ سبزپوشان اصفهانی همراه شد، رای دیدار جنجالی سایپا و پیکان که چند روز پیش در ورزشگاه دستگردی اکباتان برگزار شد نیز صادر شد و بر اساس این رای، شاگردان کمالوند که بازی را با نتیجه ۲ بر ۱ واگذار کرده بودند، با حکم کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال این بازی با نتیجه ۳ بر صفر به سود آنها ثبت شد تا هم در جدول رده بندی به وضعیت خود سر و سامان ببخشند و هم از نظر تفاضل گل شرایط بهتری نسبت به تیم های انتهایی جدول رده بندی پیدا کنند.


با رای کمیته انضباطی سایپا که ۱۹ امتیازی و پایین تر از ذوب آهن ۲۱ امتیازی قرار داشت، ۲۲ امتیازی شد و بالاتر از این تیم قرار گرفت. دیگر تیم ۲۲ امتیازی جدول که طی روزهای اخیر تلاش زیادی برای دست نخورده ماندن پیروزی پیکان در زمین کرده بود، نساجی مازندران بود و حالا با رایی که صادر شد، تفاضل گل کمتری نسبت به تیم سایپا پیدا کرد و شاگردان کمالوند که یک پیروزی بسیار شیرین به نامشان ثبت شد با تفاضل گل ۴- در رتبه سیزدهم جدول رده بندی قرار گرفتند.


در حال حاضر پس از صنعت نفت آبادان که با شکست مقابل استقلال همچنان ۲۶ امتیازی و در رتبه دوازدهم باقی ماند و نوار نبردن هایش به ۱۲ بازی متوالی رسید، سایپا با ۲۲ امتیاز و تفاضل ۴- قرار دارد؛ پس از این تیم نساجی مازندران با ۲۲ امتیاز و تفاضل ۸- قرار گرفته و یک رده پایین تر هم به صورت فشرده ذوب آهن ۲۱ امتیازی با تفاضل گل ۷- قرار دارد. سرانجام تیم بعدی هم ماشین سازی۱۱ امتیازی است که در رتبه انتهایی جدول رده بندی قرار گرفته و کار برای ماندن نیاز به معجزه دارد.


درنهایت می توان روز سوم خردادماه را روز سایپا هم نامید؛ تیمی که در این روز به طور همزمان هم پیروزی سه گله برابر پیکان با رای کمیته انضباطی به نامش خورد و هم ذوب آهن که یکی از رقبای اصلی این تیم است با گل عبدی حتی به یک امتیاز هم نرسید. در سوی دیگر هر چند کام هواداران نساجی مازندران با رای صادر شده به سود سایپا تلخ شد ولی آنها حداقل خوشحالند که ذوب آهن دیگر رقیب آنها نتوانست هیچ امتیازی از دیدار معوقه خود بگیرد تا در انتهای جدول سخت ترین شرایط فعلا برابر مجتبی حسینی و تیمش باشد که با پذیرش مربیگری تیم سابقش، ریسک بزرگی را قبول کرده است.

تگ ها


سایپا