تاثیر فروش رونالدو بر شرایط مالی یوونتوس

به نظر می‌رسد که فروش کریستیانو رونالدو به منچستریونایتد علیرغم این که با قیمت قابل توجهی نبوده اما به بهبود شرایط مالی یوونتوس کمک کرده است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، یوونتوس مبلغ ۵۲.۳۳۲ میلیون یورو از این پنجره نقل و انتقالاتی به دست آورده که شامل پول ذخیره شده از دستمزدها نیز می‌شود و این علیرغم فروش کریستیانو رونالدو به یونایتد با ضرر ۱۴ میلیون یورویی است.

پنجره نقل و انتقالات تابستانی روز گذشته در ایتالیا بسته شد و دیگر بازیکنی تا ماه ژانویه قادر به حضور در باشگاه‌های سری آ نخواهد بود. کالچو فینانزا ارقام دستمزد و مبالغ پرداختی و دریافتی برای خرید بازیکنان را محاسبه کرده و به این نتیجه رسیده که بیانکونری در مقایسه با تابستان گذشته حدود ۵۲ میلیون یورو سود کرده است. با این حال اگر دستمزدها در این محاسبه مدنظر قرار نگیرد، این مبلغ به ۲۴.۵ میلیون یورو می‌رسد.

بخش زیادی از این مبلغ به دلیل فروش رونالدو به منچستریونایتد با قراردادی به ارزش ۱۵ میلیون یورو به علاوه ۸ میلیون یورو بند پاداش است که ضررهای را پس از خرید ۱۱۷ میلیون یورویی او از رئال مادرید در سال ۲۰۱۸ به همراه داشته است. یوونتوس امیدوار بود که این بازیکن را حداقل با رقم ۲۹ میلیون یورو به فروش برساند تا مانع از ایجاد ضرر شود اما در نهایت مجبور شد به همان مبلغ توافقی رضایت دهد. با این حال باشگاه حدود ۵۷ میلیون یورو بابت دستمزد او در یک سال باقی‌مانده قراردادش ذخیره کرد.

تگ ها


کریستیانو رونالدو فوتبال جهان یوونتوس سری آ فوتبال