تاثیر کرونا روی انتقالات تابستانی در لیگ برتر انگلیس

هزینه تیم های انگلیسی برای خرید بازیکنان جدید در تابستان امسال نسبت به سال گذشته با کاهش محسوسی روبرو شد....

به گزارش "ورزش سه"، در طول پنجره نقل و انتقالات تابستانی ۲۰۲۰، باشگاه های لیگ برتر بیش از ۱.۲ میلیارد پوند (بیش از ۱.۳ میلیارد یورو) برای خرید بازیکنان جدید هزینه کردند که این رقم نسبت به سال گذشته با کاهش روبرو بوده است.

بزرگترین خرید در فصل نقل و انتقالات تابستانی، انتقال کای هاورتز از بایر لورکوزن به چلسی با رقمی بالغ بر ۸۰ میلیون یورو بود.  روبن دیاس از بنفیکا لیسبون به منچسترسیتی  ۶۸ میلیون یورو و تیمو ورنر از آر بی لایپزیش به چلسی نیز ۵۳ میلیون یورو هزینه درپی داشت. در واقع چلسی بیش از سایر تیم ها در بخش خریدهای تابستانی فعال بود.

در میان پنج تیم برتر لیگ برتر انگلیس، دو انتقال ۵۰ میلیون یورویی نیز انجام شد؛ بن چیلول از لستر به چلسی و توماس پارتی از اتلتیکو مادرید به آرسنال.

در مقایسه با مدت مشابه نقل و انتقالات سال گذشته، هزینه نقل و انتقالات برای باشگاه های لیگ برتر ۱۵۸میلیون پوند (حدود ۱۷۳ میلیون یورو) کاهش را تجربه کرد که این اتفاق به خاطر شیوع ویروس کرونا و کاهش درآمدهای باشگاه های لیگ برتری بود.

معمولا تیم های انگلیسی هر ساله هزینه های زیادی را صرف خرید بازیکنان جدید می کنند و از این حیث در فوتبال اروپا رکورددار هستند. 

تگ ها


آرسنال منچستر سیتی لیورپول چلسی منچستر یونایتد