تاج: سهم استان اصفهان را در تیم های ملی زیاد می دانم

و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، مهدی تاج در این مجمع اظهار داشت: به هر جهت در اصفهان دو باشگاه مهم سپاهان و ذوب آهن بخش اعظمی از بار قهرمانی استان را در تمام ردههای سنی بر عهده دارند و این خود یک مزیت برای استان است، بخصوص وقتی ساخت و سازهای بسیار خوبی هم در در این حوزه درحال انجام است ......

و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، مهدی تاج در این مجمع اظهار داشت: به هر جهت در اصفهان دو باشگاه مهم سپاهان و ذوب آهن بخش اعظمی از بار قهرمانی استان را در تمام رده‌های سنی بر عهده دارند و این خود یک مزیت برای استان است، بخصوص وقتی ساخت و سازهای بسیار خوبی هم در در این حوزه درحال انجام است.  
رئیس فدراسیون فوتبال عنوان کرد: هفته گذشته بازدیدی از ورزشگاه فولادشهر اصفهان داشتم و باید بگویم زیرسازی این ورزشگاه بسیار منطقی و اصولی در حال انجام است و سال ها می‌تواند برای فوتبال استان قابل استفاده باشد. همچنین ورزشگاه ملت و مجموعه شفق از دیگر زیرساخت‌های موثر در فوتبال اصفهان هستند که در کنار زیرساخت های ورزشی باشگاه سپاهان کمک شایانی به توسعه ورزش قهرمانی در استان می‌کنند.  
مهدی تاج با بیان اینکه همه فوتبال ورزش قهرمانی نیست، ادامه داد: باید حتما به فوتبال پایه،  فوتبال محلات و مسابقات درون استان توجه ویژه داشته باشیم و با قوت آن را دنبال کنیم. با توجه به اینکه منابع اصلی درآمدی در فوتبال مقداری محدود است باید به ورزش محلات در استانها توجه ویژه داشته باشیم
وی با بیان اینکه باید در استان اصفهان و سایر استانها کارخانه بازیکن سازی داشته باشیم، یادآور شد: سهم استان اصفهان را در تیم های ملی زیاد می دانم و بسیاری از بازیکنانی که در تیم‌های ملی پایه بازی می‌کنند سهم استان اصفهان هستند. همچنین در بخش داوری استان اصفهان وضعیت خوبی دارد و به هر جهت باید داوران قوی از استان اصفهان در لیگ برتر سوت بزنند.
رئیس فدراسیون فوتبال با تاکید بر توسعه فوتبال ساحلی در استان اصفهان، عنوان کرد: فوتبال ساحلی ورزشی کم خرج و درعین حال پرسود است، اصفهان باید این ورزش را رونق دهد چراکه فوتبال ساحلی ما در ایران، آسیا و دنیا  دارای مزیت است و نباید آن را از دست دهیم. در فدراسیون فوتبال توجه جدی به لیگ برتر فوتبال ساحلی داریم و اخیراً برگزاری این مسابقات را به سازمان لیگ فوتبال واگذار کرده‌ایم
مهدی تاج با اشاره به جوانگرایی در فوتبال کشور، اظهارداشت: ما در فوتبال جوانگرایی کردیم و پای جوانان به لیگ برتر باز شد،  همه جوانان آمدند و الان تیم ملی منبع بازیکن است و در هیچ پستی محدودیت بازیکن نداریم و این کار خوبی برای فوتبال کشور بود که بعدها آثارش را می‌بینیم. در فوتبال ساحلی هم باید این اتفاق بیفتد و الزامات مسابقات باید فراهم شود.
وی تاکید کرد: در بخش آموزش استان اصفهان وضعیت خیلی خوبی دارد و به واقع از این استان چنین انتظاری هم داریم. همچنین در فوتسال اصفهان شرایط خوبی دارد و یکی از بهترین سالن های حال حاضر آسیا طی مزایده در اختیار هیات فوتبال قرار گرفته و به این واسطه اصفهان می‌تواند میزبان مسابقات ملی باشد.  رئیس فدراسیون فوتبال با اشاره به لزوم فعالیت‌های بیشتر در فوتبال بانوان، ادامه داد: بخش نامه ای را در سازمان لیگ داریم که براساس آن 20 درصد از 5 درصد ورودی تیم های فوتبال آقایان می‌تواند خرج فوتبال بانوان شود. در واقع ما مجوزی دادیم تا باشگاه ها در فوتبال بانوان تیم داری کنند و از اینرو سپاهان و ذوب آهن آمدند تیم داری کردند و سال آینده بسیاری از باشگاه های لیگ برتری تیم بانوان راه اندازی می‌کنند
مهدی تاج با بیان اینکه کمتر از یک ماه دیگر کلنگ ساختمان اداری فدراسیون فوتبال در مرکز ملی فوتبال زده می‌شود ابراز امیدواری کرد: با توجه به دو مجموعه ورزشی فوتبال و فوتسال نقش جهان و اینکه سالن 25 آبان طی مزایده در اختیار هیات فوتبال قرار گرفته، شایسته است ساختمان اداری این هیات در این مجموعه به عنوان مرکز ثقل فوتبال استان اصفهان احداث شود.   
وی با بیان اینکه نزدیک به 6 ماه است که فعالیت‌های فدراسیون فوتبال از طریق اتوماسیون بصورت جدی پیگری می‌شود، خاطرنشان کرد: باخبر شدم هیات فوتبال استان اصفهان نیز به این سیستم تجهیز شده و این مسئله فعالیت‌ها و ارتباط در حوزه فوتبال را سرعت می بخشد.

تگ ها


اخبار روز فوتبال