تاج: کی‌روش هم باید قانون را رعایت کند

رییس فدراسیون فوتبال می گوید لیگ هفدهم می تواند لیگ خوبی باشد و به داوران، ورزشگاه ها و تیم های شرکت کننده بستگی دارد ......

رییس فدراسیون فوتبال می گوید لیگ هفدهم می تواند لیگ خوبی باشد و به داوران، ورزشگاه ها و تیم های شرکت کننده بستگی دارد.

به گزارش مدال به نقل از ایسنا، مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال ایران درباره لیگ هفدهم اظهار کرد: این اتفاق سه بخش دارد. یکی بخش داوری که امیدوارم روزهای خوبی را پشت سر بگذارد. داوران چهار پنج روزی است که در یک همایش به سر می برند و فکر می کنم داوری خوبی در لیگ داشته باشند. ساعت ها و سیستم رادیویی برای آن ها تدارک دیده شده است.

او ادامه داد: بخش دوم مربوط به ورزشگاه ها است که به هر جهت موجودی کشور است. ورزشگاه آزادی در حال مجهز شدن به سیستم الکترونیک است و به شدت پیگیر این کار هستیم. همچنین تماشاگران نیز بخش سوم هستند که به موقع به استادیوم ها بیایند و دیرتر یا زودتر وارد ورزشگاه نشوند و اتفاق بدی نیز در ورزشگاه ها رخ ندهد. امیدواریم تماشاگران رعایت کنند زیرا این رعایت کردن را می توان تمرینی برای دیدارهای بین المللی تلقی کرد.

تاج ادامه داد: بخش سوم مربوط به خود تیم هاست و کیفیتی که قرار است در لیگ هفدهم داشته باشند. در بحث اقتصادی نیز سازمان لیگ نیز در تلاش است تا قراردادی را با صداوسیما منعقد کند و این روند آخرین مراحل خود را طی می کند و تبلیغات دور زمین نیز در حال به نتیجه رسیدن است.

او درباره قبول استعفای اسدی از دبیرکلی فدراسیون فوتبال تصریح کرد: این تصمیمی است که از گذشته گرفته شده بود و امروز نیز به هیات رییسه فدراسیون توضیح داده شد. ضرورتی ندارد همه حرف های آن ها را قبول کنیم. از مدت ها قبل تصمیم گرفته شده بود تعویضی در سطح فدراسیون صورت بگیرد. این تعویض ها با بیانیه کارلوس کی روش همزمان شد. دعواها از گذشته وجود داشته و اتفاقاتی که در فدراسیون فوتبال در حال رخ دادن است بر اساس یک هدف گذاری است و تصمیم مان این است که تیم های ملی ما نتایج خوبی بگیرند و فضای آن ها رو به رشد باشد و فوتبال بهتری را ارائه دهیم.

وی افزود: اسدی زحمت خود را در دبیرکلی فدراسیون فوتبال کشیده است و امروز نیز از او دعوت کرده ایم که به محل برگزاری مراسم بیاید اما عذرخواهی کرد و فردا نیز به CAS خواهد رفت. اسدی می خواهد به CAS برود اما نمی دانم چرا یک عده نگران آن جلسه هستند.

تاج درباره تعامل با کی روش تصریح کرد: ما در حال صحبت با سرمربی تیم ملی هستیم و همه حتی کارلوس کی روش نیز باید قانون را رعایت کنند. من تاکنون ندیده ام که کی روش از من انتقاد کند.

وی درباره برخی انتقادها از فدراسیون تصریح کرد: ما نمی توانیم همیشه تصمیم هایی بگیریم که منتقد نداشته باشد. این فوتبال است و عده ای موافق و عده ای مخالفند. در همین مسئله قرعه کشی یک عده ای منتقد بودند اما نظر ما این بود که امروز زمان مناسبی برای برگزاری چنین مراسمی است. درباره زمان جلسه داوری که پریروز برگزار شد نیز باز عده ای مخالف بودند. در مسئله این انتصاب و انتخاب اخیر نیز عده ای انتقاد داشتند و فضا در فوتبال دو گانه است. بعضی از انتقادها منصفانه است و می گویند سرمربی تیم ملی نباید برای فدراسیون تعیین تکلیف کند. فدراسیون نیز درباره این انتقادها می گوید که ما این تصمیم را از قبل گرفته بودیم و می خواستیم آن را انجام دهیم. این هایی که هر روز این قضیه را بازگو می کنند ۱۰-۱۲ نفر بیشتر نیستند.

رییس فدراسیون درباره احضار مجید جلالی به کمیته اخلاق توضیح داد: من به شما خبرنگاران می گویم که سرمربی پیکان به کمیته اخلاق احضار نشده و هیچ پرونده ای در این کمیته ندارد.

تاج درباره حضور بازیکنان پرسپولیس و استقلال در اردوی تیم ملی امید بیان کرد: من با مسئولان این دو تیم صحبت کرده ام و روند حضور این بازیکنان در جریان است و آن ها با من هماهنگ کرده اند.

تگ ها


اخبار روز فوتبال