تاج: گزارش قلیان کشیدن بازیکنان روی میز من است

رئیس فدراسیون فوتبال گفت که گزارش قلیان کشیدن بازیکنان روی میز او است ......

رئیس فدراسیون فوتبال گفت که گزارش قلیان کشیدن بازیکنان روی میز او است.

مهدی تاج در حاشیه بازدید از نمایشگاه تلکام در جمع خبرنگاران درباره اینکه فیفا ایران را به عنوان تیم پنج ستاره معرفی کرده، گفت: خیلی خوشحالم و این را به جامعه و همه اهالی فوتبال، اعم از مدیران باشگاه ها، مدیران هیئت فوتبال استان ها و مربیان تبریک می گویم. این اتفاقی بود که نه قبل از انقلاب و نه بعد از انقلاب رخ نداده است. ما هر 5 رده را به جام جهانی فرستادیم و تنها کشوری هستیم که فیفا آن را به عنوان فدراسیون فدراسیون پنج ستاره اعلام کرد. پایین تر از ما برزیل است که چهار ستاره دارد و بقیه هم همین طور پایین تر می آیند. این اتفاق خیلی خوبی است که باید از آن استفاده کنیم.

وی با اشاره به دیدار امروز تیم نوجوانان کشورمان مقابل مکزیک، خاطرنشان کرد: خیلی امیدواریم و به همین دلیل خودم به هند رفتم و قبل از دیدار مقابل مکزیک هم با بچه ها بودم. ما مکزیک را یک بار با نتیجه سه بر صفر شکست دادیم، اما به هر حال فوتبال است. امیدوارم امروز هم آنها را شکست دهیم. ما به این تیم خیلی امیدواریم. اینها تا همین جا هم 10 گل زدند که در این 93، 94 سال گذشته بی سابقه بوده که تیم ما با 10 گل بتواند صعود کند.

رئیس فدراسیون فوتبال ادامه داد: مکانیزمی که سازمان لیگ در این سال های اخیر دنبال کرده، جوانگرایی است. ما 17 بازیکن بالای 23 سال ثبت می کنیم و بقیه باید زیر 23 سال باشند. اگر نوجوانان ما الان خوب هستند، حاصل همین اتفاقات است. این نوجوانان یعنی فردای فوتبال کشور ما. می توانیم امیدوارم باشیم که فردا آینده خوبی داشته باشیم.

تاج در مورد عکس های منتشر شده از برخی بازیکنان در فضای مجازی در حال قلیان کشیدن، گفت: این دو موضوع است؛ یکی اینکه گزارشش الان روی میز من قرار دارد و یکی هم اینکه فتوشاپ است. اگر کمیته اخلاق فتوشاپ تشخیص بدهد، هم شلاق و هم حبس در انتظار مجری آن است، اما اگر این نباشد فرق می کند و تشخیص ما درباره اتفاق آخری بوده که در جراید آمده، این است. ما الان چند مدیر باشگاه را به کمیته اخلاق خواستیم که موضوع آن دلالی بود. این موضوع بیشتر گریبان گیر آن دلال هاست و چیز کمی از آن متوجه باشگاه است. الان با آنها برخورد می شود و گرفتار قوه قضاییه هستند.

وی درباره مصرف ترامادول توسط بازیکنان و اینکه قانونی نیست که این دارو را جزو مواد نیروزا و ممنوعه قرار دهد، تصریح کرد: در حال حاضر که ترامادول دوپینگ است و اگر کسی این را مصرف کند و آزمایش او مثبت اعلام شود، محروم خواهد شد. قلیان هم بحث پیچیده و بحث باشگاه ها، خانواده ها و فرهنگ مردم است. اکنون در کشور ما قهوه خانه هایی وجود دارد که داخل  آنها مردم قلیان می کشند. باید یک جا جلوی این گرفته شود و پس از آن این جلوگیری در باشگاه ها و فوتبال هم اعمال شود. به جز این هم اگر گزارشی از مصرف بازیکنی به کمیته اخلاق برسد، قطعاً  با این کمیته با این موضوع برخورد خواهد کرد. الان هم پرونده های هم که روی میز کمیته اخلاق است برخوردهای متفاوتی با آن ها شده است.

تاج در پاسخ به این پرسش که «آیا فقط بازیکنان جریمه مالی خواهند شد؟» گفت: خیر، الان ما دستگیری داریم و 8،9 نفر در زندان هستند نه در بحث قلیان اما در مورد بد اخلاقی در فوتبال دادسرا به ما کمک زیادی می کند که جا دارد همین جا از دادسرای فرهنگ و رسانه، پلیس امنیت تهران و وزارت اطلاعات تشکر کنم.

رئیس فدراسیون فوتبال ادامه داد: فوتبال الان حال و روزش خیلی خوب است و این محصول کار رسانه ها و باشگاه ها است. ما هم مایل نیستیم تعدادی انگشت شمار این فضا را مسموم کنند.

تاج در مورد قرارداد فدراسیون فوتبال و شرکت مخابراتی، عنوان کرد: الان مردم بیشتر مایلند فوتبال را در خانه های خود ببینند، مخصوصاً در حال حاضر که بازی ها را دیر وقت برگزار می کنیم. مردم الان می توانند با فیبر نوری که مخابرات راه اندازی کرده و خط ثابتی که دارند تلویزیون و بازی ها را مشاهده کنند. ویژگی مهم این امکانات این است که مردم می توانند بازی های 12 ساعت قبل را به عقب برگردانند و مشاهده کنند. ویژگی دیگر که برای ما خیلی مهم است، این است که اگر هواداری بخواهد به باشگاهش کمک کند، ما دقیقاً همان را به حساب باشگاه واریز می کنیم.

وی درخصوص پول های بلوکه شده فدارسیون فوتبال، تصریح کرد: حساب یا پول بلوکه شده؟ پول های بلوکه شده ما دارد می آید. فکر می کنم دیگر کار آنها تمام شده و ما آن را خرج هم کردیم.

رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که «آیا حمیرا اسدی از سمت خود برکنار شده است؟»، گفت: نه، او به چوگان رفته است.

تاج در مواجه شدن با سوال دیگر خبرنگاری که از او درباره وضعیت مسعود شجاعی برای حضور در تیم ملی مواجه شد، گفت: اگر کی روش او را دعوت کند، او به تیم ملی می آید.

 

تگ ها


اخبار روز لیگ برتر خلیج فارس فوتبال