تاخیر در برگزاری مقدماتی جام ملت‌های فوتبال بانوان

در حالی که مسابقات فوتبال در آسیا پیگیری می شود کنفدراسیون فوتبال آسیا به خاطر کووید ۱۹ اعلام کرد تورنمنت های فوتبال و &#۱۶۰;فوتسال بانوان در قاره با تاخیر برگزار می شود....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، در همین راستا کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کردبه دلیل چالش‌هایی نظیر برنامه‌ریزی سفر، ملاحظات پزشکی چندین کشور و قرنطینه، انعطاف‌پذیری بیشتری برای زمان دور انتخابی رقابت‌های جام ملت‌های فوتبال بانوان آسیا ۲۰۲۲ خواهد داشت. به این ترتیب کنفدراسیون فوتبال آسیا پس از مشورت با فدراسیون‌های عضو، تاریخ نهایی این مسابقات را که قرار بود ۱۳ تا ۲۵ سپتامبر (۲۲ شهریور تا ۳ مهر ۱۴۰۱) برگزار شود، مشخص خواهد کرد. کمیته اجرایی AFC همچنین با درخواست کمیته فوتسال و فوتبال ساحلی مبنی بر لغو مسابقات فوتسال زیر ۲۰ سال آسیا ۲۰۲۱ و رقابت‌های قهرمانی فوتسال بانوان آسیا ۲۰۲۰ موافقت کرد.

هم چنین دور انتخابی جام ملت‌های فوتسال آسیا ۲۰۲۲ کویت که قرار بود ۱۳ تا ۲۴ اکتبر (۲۱ مهر تا ۲ آبان) برگزار شود، به اول تا ۱۵ آوریل ۲۰۲۲ (۱۲ تا ۲۶ فروردین) منتقل شد. پیش از این ۱۶ تا ۲۷ فوریه (۲۷ بهمن تا ۸ اسفند) به عنوان تاریخ جام ملت‌های آسیا مقرر شده بود که مطابق برنامه جدید، این مسابقات از ۲۵ سپتامبر تا ۲۰ اکتبر (۳ تا ۲۸ مهر سال ۱۴۰۱) تغییر یافت.

تیم ملی فوتبال بانوان ایران زیر نظر مریم ایراندوست در یک برنامه فشرده برای حضور در این بازیها آماده می شد که حالا زمان بیشتری برای آماده سازی در اختیار خواهد داشت.

تگ ها


فوتبال بانوان فوتبال ایران فوتبال