تارتار با مارکوپولو و سوپرمن حریف می‌طلبد

پیکان در شرایطی که می‌رفت بازی خانگی‌اش را مقابل نساجی واگذار کند، توانست با کمک دو بازیکن باتجربه‌اش به بازی برگردد و به جایگاه چهارم جدول صعود کند....

به گزارش "ورزش سه"، این روزها هنگام برگزاری رقابت‌های لیگ برتر در ورزشگاه شهدای شهر قدس شاید بیشترین صدایی که به گوشت می‌رسد فریادهای بلند کسی است که در این چندساله اخیر ثابت کرده که کارش را بلد است و حالا با هدایت پیکان قصد دارد بازهم روند خوب این سال‌ها را ادامه دهد.


مهدی تارتار امسال علی‌رغم سال‌های گذشته که همواره تیمش با مشکلات مالی روبرو بوده دغدغه چندانی از این بابت ندارد و می‌تواند در پیکان تمام تمرکزش را معطوف به مسائل فنی کند، خصوصاً اینکه در سال جاری مدیران پیکانی اکبر محمدی را به‌عنوان یک مدیرعامل جوان و کاملاً فوتبالی برگزیده‌اند، که این امر به قول خود تارتار نقش بارزی در موفقیت‌های اخیر پیکان ایفا کرده است.


در دیدار روز گذشته درحالی‌که پیکان در یک روز سرد زمستانی مقابل مهمان خودش نساجی مازندران با تک‌گل زودهنگام کریم اسلامی عقب‌افتاده بود، در نیمه دوم با جابجای هایی که انجام شد، شرایط به‌گونه‌ای دیگر رقم خورد و ورق کاملاً به سود خودروسازان برگشت.


 بعد از تک‌گل ابراهیم صالحی مهاجم پیکان در دقیقه ۵۷ که روی اشتباه محرز مهرداد طهماسبی به ثمر رسید، جریان بازی به شکلی بود که به نظر می‌رسید هر دو تیم به کسب یک تساوی رضایت داده‌اند، اما دراین‌بین گویا تارتار قصد داشت روایت هفته گذشته و پیروزی مقابل نفت مسجدسلیمان را این بار برای وحید فاضلی تعریف کند.


برای این کار بازهم رو به نیمکت کرد و به حسین پاشایی همکار همیشگی‌اش گفت معین عباسیان و فرزاد حاتمی را آماده فرستادن به زمین کند. با ورود این دو بازیکن به فاصله ۱۵ دقیقه از هم، جریان بازی بازهم به سمت پیکان تغییر یافت تا اینکه در دقیقه ۸۶ این فرزاد حاتمی بود که توانست سانتر بی‌نقص محمدامین درویشی را با یک جاگیری مناسب و یک ضربه سر با چشمانی باز دروازه نساجی را باز کند تا بازگشت پیکان در واپسین دقایق بازی کامل شود.


مارکوپولوی فوتبال ایران با به ثمر رساندن این گل باارزش، یک سه امتیاز ناب دیگر را در فاصله کمتر از یک هفته به‌حساب پیکان واریز کرد تا مهدی تارتار ثابت کند علاقه‌اش به این مهاجم ۳۵ ساله بی‌جهت نیست. خوشحالی بازیکنان و حاضرین روی نیمکت پیکان خودش برای نمایان شدن ارزش و حلاوت این برد کافی بود.


 اما این پایان کار نبود. درست در ثانیه‌های پایانی اوقات تلف‌شده بازیکنان نساجی با استفاده از یک و دوی خیلی زیبا تا مرز گشودن دروازه پیکان پیش رفتند و درحالی‌که تمامی مدافعان پیکان و بهمن دریس دیگر ناامید به نظر می‌رسیدند، ناگهان معین عباسیان مثل یک سوپرمن از گرد راه رسید و شاید به‌نوعی باید گفت او تکل سال را زد تا گوشه‌ای از این سه امتیاز شیرین تیمش ساییده نشود و این تیم ضمن شکستن طلسم شهر قدس به جایگاه چهارم جدول صعود کند.


پس از پایان بازی می‌شد صدای هلهله شادی بازیکنان پیکان را حتی از سالن کنفرانس ورزشگاه شهدا شهر قدس به‌خوبی بشنوی، جاییکه بیش از همه فرزاد حاتمی زننده گل پیروزی را تشویق می‌کردند اما در نقطه مقابل، باید گفت وحید فاضلی را هیچ‌گاه تا به این اندازه ناراحت مستأصل ندیده بودیم. او به‌شدت نسبت به قضاوت و عدم اعلام دو پنالتی و مردود شدن گل سالم دقایق پایانی‌اش گله‌مند بود اما درعین‌حال این را هم می‌دانست دیگر اعتراض فایده‌ای ندارد.


گفته می‌شود در پایان بازی مدیرعامل پیکان علاوه بردادن پاداش به همه بازیکنان از معین عباسیان به خاطر همان تکل تشکر ویژه‌ای کرد تا نشان دهد قدر این برد را به‌خوبی درک کرده است.

تگ ها


مهدی تارتار پیکان تهران