تارتار بهترین مربی ماه لیگ برتر

در حضور برانکو ایوانکوویچ سرمربی پرسپولیس صدرنشین و علی دایی سرمربی موفق سایپا، مهدی تارتار بهترین مربی مرداد ماه شد ......

در حضور برانکو ایوانکوویچ سرمربی پرسپولیس صدرنشین و علی دایی سرمربی موفق سایپا، مهدی تارتار بهترین مربی مرداد ماه شد.

به گزارش  مدال به نقل از وب سایت نود، با آغاز لیگ هفدهم، برنامه نود قرار است هر ماه عملکرد مربیان و بازیکنان را بررسی و مربی و بازیکن برتر ماه را معرفی کند.

این سنجش با پارامترهای قابل محاسبه برای عموم انجام می شود. امتیازها، برای هر مربی بازی به بازی حساب شده و بر اساس مجموع امتیازات کسب شده در طول ماه، بهترین مربی معرفی می شود. امتیاز هر بازی شامل امتیاز نتیجه، امتیاز فنی، امتیاز جوانگرایی و امتیاز رعایت اخلاق است.

امتیاز نتیجه

امتیاز نتیجه، تعیین کننده ترین امتیاز در مجموع امتیازات محسوب می شود و نسبت به سایر پارامترها از تاثیرگذاری بیشتری برخوردار است. این امتیاز از حاصل جمع چند عامل، ضرب در یک ضریب به دست می آید. عوامل تاثیرگذار در امتیاز نتیجه و میزان تاثیرگذاری آن، در جدول آمده اند.

مهمان

میزبان

 

۱۲ امتیاز

۱۰ امتیاز

برد

۶ امتیاز

۵ امتیاز

مساوی

برای تیم برنده:(گل خورده-گل زده) در حالت مساوی یا باخت ۰

تفاضل گل

در صورت کلین شیت ۱ امتیاز

کلین شیت

به ازای هر گل زده ۱ امتیاز

گل زده

حاصل جمع این عوامل، ضرب در ضریب اختلاف رتبه خواهد شد که این ضریب پس از هفته پنجم و بعد از اینکه جدول رده بندی سر و شکل واقعی تری به خود گرفت اعمال می شود.

امتیاز فنی

این امتیاز، اختلاف تفاضل شوت در چارچوب تیم خودی از شوت در چارچوب تیم حریف است.

امتیاز جوانگرایی

استفاده از بازیکن جوان به عنوان یک امتیاز مثبت برای مربیان لحاظ شده است. به نحوی که به ازای حضور بالای ۶۰ دقیقه هر بازیکن زیر ۲۳ سال، ۰.۵ امتیاز و به ازای حضور بالای ۲۰ دقیقه هر بازیکن زیر ۲۰ سال ۱ امتیاز مثبت در نظر گرفته می شود.

امتیاز رعایت اخلاق

عدم رعایت مسایل اخلاقی به عنوان یک پارامتر منفی منظور شده و به ازای هر جلسه اخراج یا محرومیت سرمربی ۳ امتیاز از مجموع امتیازات سرمربی کم می شود.

با این فرمول ثابت، هر ماه مربی برتر مشخص خواهد شد و در مرحله اول، امتیازات مربیان در مرداد ماه محاسبه شد. از آنجایی که بازی دو تیم پرسپولیس و گسترش فولاد در زمان مقرر برگزار نشد و این دو تیم تعداد بازی کمتری از سایر تیم ها داشتند، میانگین امتیاز هر مربی حساب شده و مهدی تارتار سرمربی پارس جنوبی جم توانست با کسب ۱۵.۸ امتیاز در هر بازی بهترین مربی مرداد شود و اولین جایزه مربی ماه در لیگ برتر ایران را بدست بیاورد. پس از این مربی برانکو ایوانکوویج و علی دایی قرار گرفتند که تیم هایشان، فصل را بسیار خوب آغاز کرده اند. در انتهای جدول مربیان هم علی منصوریان و لوکا بوناچیچ قرار دارند.

رتبه

رتبه

میانگین امتیاز در هر بازی

۱

مهدی تارتار

۱۵.۸

۲

برانکو ایوانکوویج

۱۵.۳۷

۳

علی دایی

۱۱.۹

۴

رضا مهاجری

۱۰.۸

۵

امیر قلعه نویی

۹.۸

۶

یحیی گل محمدی

۹.۷

۷

اکبر میثاقیان

۸.۸

۸

زلاتکو کرانچار

۸.۲

۹

فراز کمالوند

۷.۵

۱۰

مجید جلالی

۶.۶

۱۱

سیروس پورموسوی

۶.۱

۱۲

عبدالله ویسی

۴.۹

۱۳

حمید درخشان

۴.۷

۱۴

علی نظر محمدی

۴.۴

۱۵

علی منصوریان

۳.۹

۱۶

لوکا بوناچیچ

۱.۳۷۵

تگ ها


اخبار روز لیگ برتر خلیج فارس فوتبال