تارتار: تیم ملی دچار غرور نشود؛ صعود می‌کنیم

سرمربی ذوب آهن با اشاره به روند آماده‌سازی تیمش، از آن ابراز رضایت کرد و از دنبال کردن برنامه‌هایش برای موفقیت سبزپوشان گفت....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، مهدی تارتار که در این فصل از پیکان راهی اصفهان شده و هدایت تیم ذوب آهن را عهده‌دار شده، درباره شرایط این تیم برای فصل آینده گفت: خدا را شکر شرایط خوبی داریم و باشگاه هم زحمات زیادی برای تدارک اردوهای انجام شده را داشته و تشکر می‌کنم، ما در هفته پنجم تمرینات پیش فصل هستیم و بازی‌های تدارکاتی در برنامه داشتیم که برخی از آنها انجام شده است و در ادامه روندی که پیش گرفتیم چند دیدار دیگر در برنامه داریم. وضعیت تیم بد نیست، به هر حال بچه‌ها یک مقدار خسته‌اند و بدن‌ها سنگین است ولی این بازی‌ها کمک می‌کند تا ما نقاط ضعفمان را قبل از شروع لیگ بیشتر بشناسیم و بتوانیم در جهت رفع آن تمریناتی را در نظر بگیریم.

ذوب آهن اردوی آماده سازی خود را در تهران دنبال می‌کند؛ تارتار درباره این موضوع گفت: اردوی ما هشت روز است و در این اردو سه بازی با تیم‌های لیگ برتری تدارک دیدیم و یک بازی هم ممکن است با پارس جنوبی داشته باشیم تا همه بچه ها در شرایط بازی قرار بگیرند.

تارتار با اشاره به نقل و انتقالات ذوب آهن و میزان برآورده شدن خواسته‌هایش گفت: نقل و انتقالات ما بر اساس بودجه باشگاه بود و فکر می‌کنم تا حدودی توانستیم موفق عمل کنیم و ۸۰-۹۰ درصد به اهدافمان در نقل و انتقالات رسیدیم که این بر اساس بودجه‌ مناسبی بود که باشگاه در اختیار داشت و با توجه به آن راضی هستیم. تقریبا کار ما در نقل و انتقالات تمام شده است مگر اینکه بازیکنی باشد که بتواند برای ما گره گشا باشد ولی بعید می‌دانم دیگر وجود داشته باشد. در مجموع از شرایط راضی هستیم.

تارتار در مورد نتایج دور از انتظار دو فصل اخیر ذوب آهن و شرایط فصل جاری گفت: من با بچه ها صبحت کردم و گفتم انتظارات از ما بالاست و باید خودشان را با شرایط وفق دهند. دیگر کسی نمی‌پذیرد تیم ما انتهای جدول قرار بگیرد و برای ماندن بجنگد و با توجه به اتفاقات و جابجایی‌های صورت گرفته به بچه‌ها گفتم باید اهداف بزرگی در سر داشته باشند و ذوب آهن تیم بزرگی است که در دو سال اخیر خوب عمل نکرده است ولی سابقه خیلی خوبی دارد و بچه ها باید همه تلاششان را بکنند تا بتوانیم ذوب آهن را کم کم به شرایط خوب گذشته برگردانیم و هدفمان این است که بهترین عملکرد ممکن را داشته باشیم.

مهمترین موضوع درباره ذوب آهن، بازگشت قاسم حدادی فر کاپیتان این تیم بعد از پشت سر گذاشتن دوران مصدومیت است. تارتار درباره شرایط هافبک تیمش می‌گوید: مشکل خاصی وجود ندارد. او به خاطر شرایط سنی که دارد و آسیب دیدگی که اخیرا داشته وضعیت خاصی دارد و من تصمیم را بر عهده او گذاشتم و گفتم اگر می‌خواهد پا به پای جوان‌های ما بجنگد از او استقبال می‌کنیم و اگر هم دوست دارد می‌تواند در کادرفنی کنار ما باشد و به تیم کمک کند و من منتظر تصمیم او هستم.

تارتار درباره شرایط تیم ملی در آستانه دو دیدار پیش رو مقابل کره جنوبی و امارات گفت: به نظرم از نظر فردی شرایط خیلی بهتری در آسیا نسبت به تیم‌های دیگر داریم و بازیکنان زیادی در ترکیب داریم که هر کدام به تنهایی می‌توانند نتیجه یک بازی را تغییر دهند. نگرانی‌مان از این بابت است که بچه ها دچار غرور کاذب شوند و باید این موضوع مدیریت شود. قطعا کادرفنی هم حواسش به این موضوع هست و جوری باید مدیریت شوند که انگیزه بچه ها در بالاترین سطح باشد.در این صورت هیچ مشکلی برای صعود نخواهیم داشت.

تگ ها


ذوب آهن اصفهان فوتبال ایران مهدی تارتار لیگ برتر خلیج فارس فوتبال