تارتار: جدایی بازیکنان پارس جنوبی؟ این طبیعت بی رحم فوتبال است

سرمربی پارس جنوبی در خصوص مسائل مختلف این باشگاه صحبت کرده است. مهدی تارتار، در مورد شرایط پارس جنوبی جم در فص ......

سرمربی پارس جنوبی در خصوص مسائل مختلف این باشگاه صحبت کرده است.

مهدی تارتار، در مورد شرایط پارس جنوبی جم در فصل نقل و انتقالات، سیاست‌های این تیم برای جایگزینی بازیکنان جدا شده، آینده پارس جنوبی در لیگ هجدهم و ... صحبت‌هایی را انجام داد:

*ابتدا در مورد جذب رحمان احمدی صحبت کنید.

شناخت خوبی از رحمان داشتم. زمانی که رحمان در پرسپولیس بازی می‌کرد، من دستیار علی دایی بودم و به خوبی شرایط اخلاقی و فنی او را می‌شناسم. ما نیاز داشتیم کنار دروزاه‌بان‌های جوان‌مان یک دروازه‌بان باتجربه داشته باشیم که بهترین گزینه رحمان احمدی بود. برای من اخلاق رحمان احمدی از همه چیز مهم‌تر بود.

*در این چند روز بازیکنان مهمی از پارس جنوبی جدا شدند، می‌خواهید با این معضل چه کار کنید؟

کاری نمی‌توانیم بکنیم! همه دوست دارند پیشرفت کنند. ما که نمی‌توانیم با پیشنهادهای استقلال، پرسپولیس، سپاهان، ذوب‌آهن و تراکتورسازی به بازیکنان‌مان مبارزه کنیم. بازیکنان هم دوست دارند به این تیم‌ها بروند. این طبیعت بی‌رحم فوتبال است. وظیفه ما این است که بازیکنان را بسازیم و به فوتبال کشورمان تحویل بدهیم.

*خب برای جایگزینی این بازیکنان می‌خواهید چه کار کنید؟

هیچ کاری نمی‌توانیم بکنیم، ما باید دوباره تلاش کنیم و بازیکنانی مانند ابراهیم صالحی بسازیم. ما که نمی‌توانیم با تیم‌های بزرگ برای جذب بازیکن رقابت کنیم چون اصلا بودجه مناسبی نداریم. این برای برخی مربیان ظلم است که همیشه با بودجه کم بازیکن بسازند و به تیم‌های دیگر بدهند.

*شایعه شده بود علی قربانی را می‌خواهید.

به صورت جدی صحبتی نکردیم و فکر هم نکنم که زورمان برسد قربانی را جذب کنیم. البته اگر خود قربانی بخواهد به پارس بیاید ما استقبال هم می‌کنیم اما زور نداریم که برای جذب بازیکنی مثل قربانی با تیم‌های دیگر رقابت مالی کنیم.

*با این شرایط چطور می‌خواهید در فصل نقل و انتقالات حضور داشته باشید؟

ما منتظریم تیم‌های دیگر بازیکن بگیرند بعد از آن اگر بازیکنی در بازار ماند ما جذب می‌کنیم. البته همیشه بازیکنان خوب زیادی می‌مانند ما سال گذشته هم همین کار را کردیم. ما ابتدا بازیکنان لیگ یکی را جذب می‌کنیم و بعد سراغ لیگ برتری‌ها می‌رویم.

*تیم شما سال گذشته به مقام پنجمی لیگ رسید، باید امسال هم چنین توقعی از تیم شما داشت؟

مگر همچین چیزی شدنی است؟! با رفتن این همه بازیکن و اضافه نشدن بودجه چطور از ما توقع پنجمی لیگ دارید؟! در شرایطی که امسال سپاهان و تراکتورسازی هم برای قهرمانی بسته شدند کسب چنین مقامی توقعی بی جا از تیم ما است. سال گذشته اگر پنجم شدیم یک اتفاق بزرگ بود اما امسال نباید چنین انتظاری از تیم ما وجود داشته باشد. هدف ما مانند سال گذشته سقوط نکردن به لیگ یک است البته ما از خودمان انتظار داریم که عملکرد سال گذشته را داشته باشیم اما نباید فشاری روی ما باشد.

تگ ها


پارس جنوبی جم لیگ برتر خلیج فارس فوتبال