تارتار: حواشی را رها کنیم و داخل زمین بحرین را ببریم

سرمربی تیم پیکان تهران اعتقاد دارد تیم ملی فوتبال با وجود بازیکنان مطرح می‌تواند برنده مصاف با بحرین باشد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، مهدی تارتار به عنوان یکی از مربیان مطرح و موفق فوتبال ایران نظرات جالبی درباره شرایط تیم ملی فوتبال قبل از دیدار با بحرین دارد. تارتار در گفت و گو با ایسنا در این خصوص بیان کرد:قبل از بازی با هنگ کنگ پیش بینی می کردم که تیم ما خیلی منسجم نباشد چون بازی تدارکاتی نداشتیم بنابراین در بازی اول خیلی هماهنگ ظاهر نشدیم. اما من فکر می کنم برای بازی با بحرین شرایط کاملا متفاوت است.


وی ادامه داد: ما در بازی اول ایراداتی داشتیم که قطعا برای بازی مقابل بحرین این ایرادات رفع می شود اما نکته حائز اهمیت آن است که در بازی با بحرین از نظر انگیزشی بازیکنان کاملا شرایط را درک می کنند و قطعا با تمرکز بیشتری بازی خواهند کرد. این بازی بسیار با اهمیت است و اگر با برد همراه باشد راه صعود ما هموار می شود.


سرمربی پیکان با اشاره به هماهنگ‌تر شدن بازیکنان تیم ملی مقابل بحرین تاکید کرد: در دیدار برابر با هنگ کنگ بازیکنان بعد از مدت ها دور هم جمع شده بودند و بازی می کردند. طبیعی بود که شاهد ناهماهنگی باشیم اما از نظر برخی پست ها با توجه به اینکه بازیکنان شناخت خوبی از هم دارند می توانیم شاهد هماهنگی باشیم به طور مثال در خط دفاع بازیکنانی چون شجاع خلیل زاده و کنعانی زادگان نسبت به هم شناخت کافی دارند و به همین خاطر فکر می کنم تیم ما بتواند در برابر بحرین هماهنگ تر ظاهر شود.


تارتار در ادامه خاطرنشان کرد: من فکر می کنم هنگ کنگ تیمی نبود که دروازه ما را باز کند اما در آن بازی بازیکنان کمی ریلکس بازی کردند و این اتفاق رخ داد اما قطعا در دیدار مقابل بحرین تیم با تمرکز بیشتری بازی خواهد کرد.


سرمربی پیکان درباره مسابقه با بحرین هم گفت: هم کادر فنی و هم بازیکنان شناخت کافی از بحرین دارند. این تیم از نظر فنی به هیچ وجه نمی تواند حریف سرسختی برای ما باشد. آن ها از شروع بازی از نظر روانی روی بازیکنان ما کار می کنند و از نظر ذهنی بازیکنان ما را بر هم می زنند. ما باید نسبت به حوادث حاشیه ای بی تفاوت باشیم و تلاش کنیم درون زمین آن ها را شکست بدهیم. اگر بتوانیم بحرین را در زمین شکست بدهیم جواب همه این کارها را می دهیم.


تارتار در پایان افزود: باید خداراشکر کنیم که بازیکنان بسیار خوبی در تیم ملی داریم و دست کادر فنی از این جهت باز است. الان تنها مسئله ای که برای بازیکنان اهمیت دارد صعود به جام جهانی است. تیم کاملا همدل است و قطعا یکی از فاکتورهای مثبت تیم ملی همین است چون مربی می تواند براساس شیوه بازی حریف بازیکنانش را جابه جا کند و بهترین ترکیب را وارد زمین کند. این نکته بسیار مثبتی است و امیدوارم کادر فنی نهایت استفاده را ببرد و در پایان این رقابت ها تیم ملی به مرحله بعد صعود کند.

بیشتر بخوانید:

پیکان و نفت؛ حریفان تدارکاتی پرسپولیس

 

تگ ها


فوتبال ایران مهدی تارتار لیگ برتر خلیج فارس فوتبال