تارتار: می‌توانستیم برنده باشیم/ قطبی: از تلاش بازیکنانم راضی هستم

نشست خبری مربیان پس از دیدار دو تیم فولاد خوزستان و پارس جم برگزار شد....

نشست خبری مربیان پس از دیدار دو تیم فولاد خوزستان و پارس جم برگزار شد.

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: بازی خیلی سختی داشتیم، یکی از علت‌های آن این است که وقتی لیگ برتر در مدتی تعطیل است، بازگشت بازیکنان به فرم بازی سخت است.

به گزارش مدال، افشین قطبی در نشست خبری پس از دیدار برابر پارس جنوبی جم اظهار داشت: بازی خیلی سختی داشتیم، همانطور که پیش‌بینی می‌کردیم. یکی از علت‌های آن این است که وقتی لیگ برتر در مدتی تعطیل است، بازگشت بازیکنان به فرم بازی سخت است. آمدن از اهواز به این منطقه سخت است، اما به اینجا رسیدیم. این زمین کیفیت لیگ برتر ایران را ندارد. چون توپ به سرعت نمی‌چرخد و دو تیم در ارائه بازی زیبا که توانایی آن را داشتند، بازماندند. از تلاش بازیکنان راضی هستم.

وی ادامه داد: در نیمه اول سه موقعیت طلایی داشتیم، اما در نیمه دوم نتوانستیم آنگونه که دوست داریم موقعیت ایجاد کنیم و مالکیت توپ را در اختیار داشته باشیم. با این حال کسب یک امتیاز بیرون از خانه، مثبت است و باید از آن استفاده کنیم. این امتیاز در پایان فصل خیلی مهم خواهد بود.

سرمربی تیم فولاد خوزستان درخصوص اعتراضاتش به قضاوت حسین زرگر داور بازی گفت: شاید کنار زمین صحبت‌هایی بر حسب وظیفه خودم داشته باشم، اما در نشست خبری بعد از بازی از داوران تشکر می‌کنم. آنها کار خیلی سختی دارند و داوری یکی از سخت‌ترین وظایف فوتبال است. چون همه چیز با سرعت انجام می‌شود و آنها باید لحظه ‌ای تصمیم بگیرند. من از زحمات داوران تشکر می‌کنم.

قطبی در واکنش به سوال خبرنگاری درخصوص عملکرد ضعیف دفاع چپ تیم فولاد تصریح کرد: لهجه‌ات زیباست، اما قضاوت تو درست نیست. فکر نمی‌کنم اینقدر بد بازی کرده باشیم. شاید پارس در راست خیلی قوی‌تر بود و ما این را در دیدارهای قبلی‌شان دیدیم. من به عقیده شما احترام می‌گذارم، اما اینقدر بد بازی نکردیم.

وی درباره عملکرد نه چندان خوب تیمش خاطرنشان کرد: هر وقت باید به بیرون از خانه سفر کنیم، فشار بدنی و روحی روی تیم وجود دارد. زمین ورزشگاه تختی هم خیلی سنگین بود و بازی روی آن سخت است. عملکرد ما در 20 دقیقه آخر به خاطر احساسات بازیکنان‌مان بود. آنها به چیزی که می‌خواستند نرسیده بودند. بازیکنان فولاد نتوانستند گل بزنند و در چند پاس ساده هم توپ را لو دادند. این به دلیل تجربه کم بازیکنان فولاد بود که نتوانستند تمرکز خود را حفظ کنند. حفظ تمرکز یکی از بزرگترین مشکلات فوتبال ایران است که آن را در بازی‌های ملی و لیگ برتر می‌بینیم.

سرمربی فولاد خوزستان درباره تقویت روانی شاگردانش تصریح کرد: مربی در هر بخشی باید تلاش کند تیمش را تقویت کند. زمانی که یک تیم از لحاظ روانی نیاز به تقویت دارد، مربی باید از پس این کار بربیاید. من مربی بسیار تاکتیکی هستم و از 4 یا 5 سالگی با پدرم شطرنج بازی می‌کردم. برای کار کردن در هفت کشور دنیا نمی‌توانید فقط از لحاظ روانی عمل کنید و باید از بُعد تاکتیکی هم خوب باشید. بازیکنان ما و در مجموع بازیکنان جنوبی، خیلی احساسی هستند. زمانی که به تیم آمدم، تیم در 14 بازی به چهار برد رسیده بود و باید از لحاظ روانی کار می‌کردم. تیم ما خیلی بهتر شده، در دفاع بهتر کار می‌کند و در حملات هم مانند یک تیم حمله می‌کنیم. ما از ضربات ایستگاهی گل نخوردیم. کسب چهار امتیاز از دو بازی سخت بیرون از خانه خیلی خوب است. ما توانایی این را نداریم که همه بازی‌ها را ببریم و باید واقع‌نگر باشیم.

قطبی پس از سوالی درمورد شهرستان جم و مردم این شهرستان خاطرنشان کرد: امروز موقعیتی داشتیم که پس از صبحانه بیرون برویم. منظره بی‌نظیری را دیدم. کوه‌ها و دریاها بسیار زیبا بود و تنها در کیپ‌تاون (پایتخت آفریقای جنوبی) می‌توانید ببینید که کوه‌ها اینقدر به دریا نزدیک هستند. شهر بی‌نظیری دارید، مردم این شهر خیلی مهربان و عاشق فوتبال هستند و لطف دارند. خوشحالم که یک تیم لیگ برتری در این منطقه است.

سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم گفت: فکر می‌کنم می‌توانستیم برنده بازی باشیم، فولاد تیم بزرگی است و در بازی آخرش تراکتورسازی را در تبریز شکست داده بود.


به گزارش مدال، مهدی تارتار در نشست خبری پس از دیدار برابر فولاد خوزستان اظهار داشت: فکر می‌کنم برای بازی اول دور برگشت بازی خوبی را انجام دادیم، با توجه به کیفیت بد زمین که یک مقدار بارندگی دو روز گذشته تاثیرگذار بود ولی به هر حال ما بهتر از فولاد بودیم، به خصوص در نیمه دوم. در نیمه اول روی ضربات ایستگاهی دچار اشتباه شدیم و رحمان احمدی روی یک ضربه ما را با عکس‌العملی خوب در بازی نگه داشت، فکر می‌کنم می‌توانستیم برنده بازی باشیم. فولاد تیم بزرگی است و در بازی آخرش تراکتورسازی را در تبریز شکست داده بود. باید از هواداران‌مان و از همه بازیکنان‌مان که خوب تلاش کردند، تشکر کنم.

سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم افزود: به هر حال نیمه اول همیشه ارزیابی است. بین نیمه نکاتی است که باید به بازیکنان‌مان بگوییم، خداراشکر بچه‌ها هم خیلی خوب وظایف‌شان را انجام دادند، موقعیت‌های خوبی هم داشتیم. یکی دو صحنه مشکوک به پنالتی هم داشتیم که اگر واقعا پنالتی باشد داور در حق ما اجحاف کرده است، بازیکن ما قسم خورد که پنالتی بوده است، ولی امیدوارم ما اشتباه کرده باشیم.

تارتار درباره مصدومیت سیف‌اللهی و ستاری گفت: سیف‌اللهی و ستاری در اردوی کیش آسیب دیدند. این دو بازیکن در تهران کارهای درمانی‌شان را انجام می‌دهند و فکر می‌کنم از هفته آینده به ما اضافه شوند.

وی تصریح کرد: همانطوری که ما پیش‌بینی کرده بودیم در نیم فصل دوم بویژه تا قبل از تعطیلات عید شرایط زمین‌‌ها خراب می‌شود و ما سعی کردیم مهاجمان بلندقامت به تیم اضافه کنیم که از روی هوا هم بتوانیم به گل برسیم. امروز هم موقعیت‌هایی به دست آوردیم. به هر حال اگر کیفیت زمین‌ها مناسب نباشد شما باید پلن دوم را هم داشته باشید که استفاده کنید. ما براساس همین دیدگاه در نیم‌فصل بازیکن گرفتیم و براساس شرایط بازی‌هایمان در داخل خانه و خارج خانه سعی می‌کنیم از نفرات‌مان استفاده کنیم.

سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم ادامه داد: ما دوست داشتیم این بازی را ببریم. با آنالیزی هم که از فولاد داشتیم برنامه‌مان این بود که از جناحی که شهرام گودرزی و سعید محمدی بازی می‌کنند بیشتر حمله کنیم ولی در زدن ضربات آخر دقت لازم را نداشتیم.

تارتار در پایان گفت: دوست ندارم درباره تیم ملی صحبت کنم چون خیلی از حرف‌ها است که نمی‌شود زد و این یک واقعیت است. به تصمیماتی که فدراسیون فوتبال می‌گذارد احترام می‌گذارم. ولی ما در فوتبال‌مان بازیکنان خوب و امکانات بسیار بالایی داریم و باید نتیجه بگیریم. به نظرمن برنامه‌ریزی مهمترین فاکتوری است که در فوتبال ما باید مدنظر قرار بگیرد.