تارتار: همه باید به تصمیم اسکوچیچ احترام بگذاریم

سرمربی ذوب آهن می گوید که هر تیمی بتواند فردا ۳ امتیاز دیدار را کسب کند، جایگاهش را در جدول بسیار بهبود می بخشد....

به گزارش "ورزش سه"، تیم های فوتبال پیکان و ذوب آهن فردا در دیداری معوقه از هفته سوم رقابت های لیگ برتر، به مصاف هم می روند. مهدی تارتار سرمربی ذوب آهن در نشست خبری پیش از این دیدار گفت: دیدار فردا، یک بازی معوقه است. در این چند هفته، هر دو تیم شرایط خوبی را در جدول رده بندی به دست آورده اند. از نظر امتیازی، دیدار بسیار ارزشمندی است. هر تیمی که بتواند سه امتیاز بازی را به دست بیاورد، شرایطش در جدول به مراتب بهتر خواهد شد. فکر می کنم بازی سنگینی برای هر دو تا تیم باشد. دو تیم تمرینات پیش فصل را خیلی زود آغاز کردند. از نظر زیرساخت و امکاناتی مشکلی نداشته و از همه نظر شرایط برای کار کردن ما مربیان فراهم بوده است. ضمن احترام به تیم خوب پیکان، امیدوارم بتوانیم با ارائه یک بازی خوب، ۳ امتیاز بازی را به دست بیاوریم.

وی ادامه داد: پیکان روند خوب خودش را از سال گذشته آغاز کرده و همچنان آن را ادامه می دهد و از این بابت خوشحالم. به هر حال من سال خوبی را در پیکان داشتم. از اینکه می بینم جوانانی که ما سال گذشته خیلی با آنها سر و کله زدیم، امسال به بار نشسته اند و شرایط خوبی را دنبال می کنند خوشحال می شوم.

او در مورد اینکه ذوب آهن امسال عملکرد متفاوت تری نسبت به فصل گذشته داشته است، پاسخ داد: به هر حال ما از روز اول قرار را بر این گذاشتیم که سخت تلاش کنیم. با توجه به قرعه سختی که داشتیم، خدا را شکر تا اینجای کار نسبتا خوب عمل کردیم. نباید کار را تمام شده بدانیم. هر بازی حکم یک فینال را برای ما دارد. اگر بخواهیم در باد بازی های قبلی بخوابیم، مطمئنا دچار مشکل می شویم. باید بازی به بازی پیش برویم. هدف ما این است که در پایان فصل جایگاه مناسبی داشته باشیم.

سرمربی ذوب آهن درباره اینکه این تیم پیش فصل خوبی را گذرانده و اعلام کرده است علاقه مند است در هفته های نخست با تیم های بزرگ دیدار کند، گفت: معمولا تیم ها در شروع فصل، خیلی هوشیار نیستند. فصل شروع شده و آن هارمونی لازم را به دست نیاورده اند. در کورس رقابت پایان فصل نیستند که دنبال تمام امتیازات باشند. این کار را برای تیم های غیرمدعی راحت تر می کند. در سالهای گذشته نیز در ابتدای لیگ به تیم های مدعی خورده ایم و خدا را شکر سربلند بیرون آمده ایم.

او درباره تقابل با تیم سابقش گفت: مربیان نیز مانند بازیکنان انگیزه ای دارند. اما در کل این دیدار نیز مانند سایر بازی ها ۳ امتیاز دارد. مهم کسب ۳ امتیاز بازی است که ما سخت به دنبال آن هستیم که اگر آن را کسب کنیم، خیلی می توانیم شرایط بهتری را داشته باشیم و در ادامه راه خیلی به ما کمک می کند. البته کار سخت است و پیکان نیز از نظر فنی تیمی است که وقتی توپ را در اختیار ندارند، خطرناکترند. به خاطر نیروی جوانی که دارند، در بخش پرسینگ خیلی خوب کار می کنند و دنبال اشتباهات حریف هستند. به خوبی این تیم را آنالیز کرده ایم. ان شالله بتوانیم روز کم اشتباهی داشته باشیم و برنده شویم.

تارتار درباره ضعف ذوب آهن در بخش گلزنی نیز اینگونه پاسخ داد: شما ببینید که ما با چه قرعه ای روبرو شده ایم. ما با تیم های اول و دوم جدول دیدار کرده ایم و یک بازی ما نیز در آبادان برگزار شد. ضمن اینکه موقعیت های خوبی را ایجاد کردیم. حتی در برابر استقلالی که شکست خوردیم، می توانستیم بازنده نباشیم. ولی به هر حال فوتبال ما الان این مشکل را دارد چون که معمولا بازیکنانی که خوب گل می زنند، به خاطر شرایط اقتصادی که وجود دارد سریعا ترانسفر می شوند و از کشور می روند. ما باید بازیکن بسازیم. ساختن بازیکن زمان می برد. جوانان باید کار کنند. اول فصل نیز هستیم. هر چقدر که بیشتر بازی کنیم، بازیکنان نیز بیشتر با همدیگر هماهنگ می شوند ولی کلا از خط حمله تیم راضی هستم.

وی در مورد اینکه در قضیه اسکوچیچ و طارمی حق را به کدام طرف می دهد، گفت: من خیلی کوتاه صحبت کرده بودم. الان زمان این نیست که ما درباره این مسائل صحبت کنیم. تیم ملی ما امروز بازی دارد. ما نباید کاری کنیم که نفر اول کادرفنی تمرکزش را از دست بدهد. درست است که آقای اسکوچیچ خارجی است، ولی در حال حاضر سرمربی تیم ملی ماست. ما باید تمام قد حمایت کنیم. آقای طارمی واقعا بازیکن با ارزشی است. من خیلی به ایشان اعتماد دارم ولی بحث تیم فرق می کند. همیشه باید اولویت تیم باشد. در حال حاضر همه باید به تصمیم آقای اسکوچیچ احترام بگذاریم و برای تیم ملی کشورمان آرزوی موفقیت می کنیم و ان شالله امروز نیز برنده بازی باشد.


سرمربی ذوب آهن درخصوص تغییرات فراوان مربیان در ابتدای لیگ بیست و یکم و قانون حضور هر مربی تنها در ۲ تیم طی یک فصل پاسخ داد: شرایط واقعا فرق می کند. یک زمانی مربی کارش را انجام می دهد و باشگاه عذرش را می خواهد. یک زمانی نیز کاملا برعکس است و مربی می بیند که شرایط تیم بهتر است و قصد دارد به تیم بهتر دیگری برود. به هر حال باید قانون جوری باشد که عدالت اجرا شود. اینکه با مربی که دنبال ترک تیم است برخورد شود و نتواند به راحتی تیم عوض کند نمی شود. باید قوانین به گونه ای باشد که زمانی یک باشگاه مربی را کنار می گذارد، حق آن مربی ضایع نشود. باید در همه موارد عدالت را در نظر بگیریم.

تگ ها


ذوب آهن اصفهان مهدی تارتار