تارتار و رویه همیشگی؛ ستاره‌های جدید در راهند

تیم پیکان روز گذشته مقابل استقلال نیز با ترکیبی کاملا جوان به میدان رفت....

به گزارش "ورزش سه"، مهدی تارتار در سال های اخیر علاوه بر اینکه یکی از موفق ترین مربیان فوتبال ایران بوده، نشان داده در امر بازیکن سازی نیز بسیار موفق است. این مربی باتجربه در سال های گذشته روی نیمکت داماش، راه‌آهن، گسترش فولاد پارس جنوبی، نفت مسجدسلیمان و... بارها جسارتش را در بازی دادن به نفرات جوان و کم تجربه نشان داده بود و حالا در پیکان نیز این رویه را ادامه می‌دهد.


تارتار در ابتدای فصل در شرایطی هدایت پیکان را برعهده گرفت که این تیم با تفکرات خودش بسته نشده بود . در این شرایط او برای اینکه بتواند تفکراتش را به تیم نزدیک کند، تصمیم به استفاده از جوانان گرفت. تارتار حتی برخی بازیکنان باتجربه تیمش را نیز کنار گذاشت و از آنجایی که در نیم فصل هم با توجه به بودجه محدود باشگاه پیکان نتوانست یارگیری خاصی داشته باشد، بازهم استفاده از جوانان را ترجیح داد.


حالا در ترکیب پیکان کار به جایی رسیده که در هر بازی ۸، ۹ بازیکن جوان به میدان می روند و البته که پیشرفت آنها نیز قابل ملاحظه است. علاوه بر جسارت مهدی تارتار در استفاده از جوانان نقش کادرفنی او نیز در سازندگی چشمگیر است. حسین پاشایی، حسین معمار و حسین اینانلو به عنوان دستیاران همیشگی تارتار نیز با تلاش زیاد توانسته اند بازیکنان جوان را روبه رشد قرار بدهند و البته امسال محمدرضا طهماسبی و رضا خدادادی نیز به این کادرفنی اضافه شده ‌اند که باعث تقویت این کادر شده است.


در بازی روز گذشته پیکان مقابل استقلال نیز ۸ بازیکن زیر ۲۳ ساله که اکثرا محصول آکادمی باشگاه بودند به میدان رفتند. از علیرضا رضایی به عنوان دروازه بان گرفته تا سامان فلاح دهه هشتادی و بقیه حالا اسکلت اصلی ترکیب پیکان را بازیکنان جوانی تشکیل می‌دهند که مورد اعتماد تارتار قرار گرفتند و قطعا در آینده از آنها بیشتر هم خواهیم شنید.

تگ ها


مهدی تارتار پیکان تهران