تارتار-VAR؛ پیشنهادی که بایگانی شده است!

مهدی تارتار، سرمربی تیم پیکان در آستانه شروع لیگ برتر به فدراسیون فوتبال پیشنهاد داده برای کاهش اشتباهات داوری زمینه ورود تکنولوژی کمک داور ویدئویی را به استادیوم های ایران فراهم کند...

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، بعداز مذاکرات ابتدایی که فدراسیون فوتبال به بهانه ورود VAR به ایران داشت و به همین بهانه نماینده فیفا هم به ایران سفر کرد بعد از آن درخواست فدراسیون فوتبال برای خرید این تکنولوژی از شرکت های مورد تایید فیفا مسکوت مانده است و یا بهتر است بگوییم درخواستی اصلا به فیفا ارایه نشده است و مادامی که این درخواست ارایه نشود ورود این تکنولوژی به ایران امکان پذیر نخواهد بود. البته در این میان یکی از شرکت های داخلی تلاش کرد این تکنولوژی را زیر نظر فیفا بومی سازی و به فدراسیون فوتبال ارایه دهند که این پروژه هم مسکوت مانده است.

خرید این تکنولوژی از سوی فدراسیون فوتبال از یکی از شرکت های طرف قرارداد فدراسیون فوتبال جهان یعنی فیفا یکی از چالش های اصلی ایرانی هاست. در حالی که فدراسیون فوتبال می گوید پرداخت هزینه VAR بر عهده باشگاه های ایرانی است برخی از باشگاه های ایرانی می گویند این اقدام باید از سوی استادیوم های میزبان صورت گیرد چون آنها برای برگزاری هر دیدار خانگی به استادیوم میلیون ها تومان پول می دهند و از سویی قرار است این تکنولوژی در استادیوم نصب شود نه باشگاه. این چالش در همان ابتدای مسیر فدراسیون فوتبال را از خرید این تکنولوژی منصرف کرده است! در حالی که پیش از این روسای کمیته داوران وعده داده بودند این تکنولوژی حداکثر در دور برگشت فصل گذشته وارد ایران خواهد شد.

متاسفانه این طور باید بگوییم پیشنهاد مهدی تارتار به فدراسیون فوتبال که خواست همه باشگاه های لیگ برتری است مسکوت مانده به این خاطر که وحدت رویه در این موضوع وجود ندارد و البته سرپرست موقت هم به دنبال اجرایی کردن این چالش نرفت چرا که حضور او در فدراسیون فوتبال کوتاه است .این درحالبست که این تکنولوژی می تواند اشتباهات داوری در فوتبال ایران را به نحو قابل ملاحظه ای کاهش دهد.

بیشتر بخوانید:

جذب ۳ بازیکن جدید در دستور کار تارتار

تارتار: به کار کردن در شرایط سخت عادت دارم

 

 

تگ ها


فوتبال ایران پیکان تهران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال