تارتار: شروع دوباره لیگ امکان پذیر نیست

سرمربی نفت مسجدسلیمان می‌گوید وقتی امکانات اولیه برای شروع مسابقات را در وضعیت کرونا نداریم، چه اصراری به تعطیل نشدن لیگ وجود دارد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه،‌ مهدی تارتار درباره شرایط نفت مسجدسلیمان در تعطیلات کرونایی بیان کرد: همچنان بلاتکلیف هستیم و اتفاق خاصی رخ نداده؛ بازیکنان ما مثل قبل تمرینات انفرادی را دنبال می‌کنند اما این تمرینات واقعا فایده خاصی ندارد و تاثیرگذاری‌اش به اندازه تمرینات گروهی نیست. فکر می‌کنم بیشتر از هرچیز این بلاتکلیفی به ما آسیب می‌زند و همه بازیکنان و کادر تیم‌ها به دنبال این هستند که آینده و تکلیف شان را بدانند.


وی ادامه داد: من بارها اعلام کردم که با توجه به شیوع ویروس کرونا و ضرری که برای سلامتی مردم و اهالی فوتبال دارد، شروع دوباره لیگ امکان پذیر نیست. شما دیدید ستاد کرونا نیز چند روز قبل مجوز شروع تمرینات را صادر نکرد. از طرفی آمار نشان می‌دهد که بیماری دوباره اوج گرفته و مبتلایان تعدادشان رو به افزایش است. با این شرایط اگر یک فوتبالیست مبتلا به کرونا شود، ضررات جبران ناپذیری به فوتبال می‌خورد. حتی ممکن است که دیگر نتواند به فوتبالش برگردد و باید مخالفت خود با ادامه مسابقات را اعلام کنیم.


سرمربی نفت مسجدسلیمان همچنین گفت: با توجه به تعطیلی طولانی‌مدتی که پیش آمد، اگر همین حالا هم بخواهند لیگ را شروع کنند تیم‌ها باید مدت زیادی صرف بدنسازی کنند. ما که نمی‌توانیم برای هر تیم قرنطینه کامل در نظر بگیریم و هرروز از بازیکنان تست کرونا بگیریم. وضعیت ما با کشورهای پیشرفته فرق دارد. وقتی امکانات لازم را نداریم، چه اصراری به شروع مسابقات وجود دارد؟ به نظرم هیچ لیگ و مسابقه‌ای ارزش ندارد که سلامتی ورزشکاران در خطر قرار بگیرد. 


تارتار درباره بخشش بخشی از قراردادها توسط مربیان و بازیکنان در لیگ های خارجی تاکید کرد:‌ لیگ ما اصلا قابل مقایسه با کشورهای دیگر نیست. مبالغ قرارداد خارجی‌ها با ما تفاوت دارد و از طرفی آن ها حق و حقوقشان را سر وقت دریافت می‌کنند. الان بازیکنان از چند سال قبل از تیم‌هایشان طلبکار هستند و نمی‌شود از آنها در چنین شرایطی انتظار داشت پولشان را ببخشند.

بیشتر بخوانید:

شرط مهم برای شروع لیگ؛ هر هفته تست کرونا

پاشازاده: دوست دارم بازی ها شروع شود ولی...

 

 

تگ ها


نفت مسجد سلیمان فوتبال ایران مهدی تارتار لیگ برتر خلیج فارس فوتبال