تاریخی؛ گران‌ترین انتقال لیگ برتر در منچسترسیتی (عکس)

پدیده فوتبال انگلیس با قرارداد نجومی از فصل بعد برای سیتی بازی خواهد کرد. این انتقال با پایان کار سه شیرها در یورو قطعی می شود....

به گزارش "ورزش سه"، این روزها یورو ۲۰۲۰ به یک هشتم نهایی رسیده و تمرکز اصلی فوتبال دوستان روی همین رقابت هاست ولی نقل و انتقالات تابستانی که از ۵ روز دیگر رسما شروع خواهد شد نیز سوژه داغ همیشگی رسانه ها محسوب می شود.

تا به اینجا شاهد چندین نقل و انتقال بزرگ بوده ایم ولی طبق ادعای "دیلی میل"، بزرگترین و گران ترین انتقال تاریخ لیگ برتر انگلیس در راه است و پس از یورو ۲۰۲۰ و شاید هم زودتر قطعی خواهد شد.

منچسترسیتی با درخواست پپ گواردیولا پیشنهادی ۱۰۰ میلیون پوندی(۱۱۶ میلیون یورو) آماده کرده تا به استون ویلا برای جذب جک گریلیش ارائه دهد. هافبک ۲۵ ساله خلاق و بازی ساز که گاه به عنوان بال نیز بازی می کند، با سیتی به توافق شخصی دست یافته و سیتیزن ها حاضرند برای شکار او ۱۰۰ میلیون پوند هزینه کنند. انتقالی که در تاریخ لیگ برتر بی سابقه است و رکوردشکن خواهد بود. بسیار بعید است که استون ویلا در برابر چنین پیشنهادی مقاومت کند.

طبق گزارش دیلی میل و نیز نشریه سان، این انتقال حتی ممکن است پس از پایان کار انگلیس در یورو ۲۰۲۰ نهایی شود. انگلیس سه شنبه در یک هشتم نهایی به مصاف آلمان می رود و شانس خوبی هم برای صعود دارد. در صورت حذف اما سیتی می تواند کار انتقال گریلیش را نهایی کند.

این بازیکن هم اکنون در اردوی تیم ملی انگلیس حضور دارد و سیتی نمی خواهد تمرکز او و تیم را به هم بزند.

تا به امروز رکورد انتقالات لیگ برتر به پل پوگبا تعلق دارد که سال ۲۰۱۶ با ۱۰۵ میلیون یورو از یوونتوس به منچستریونایتد پیوست. همچنین نکته جالب دیگر اینکه سیتی با قطعی کردن انتقال هنگفت گریلیش، به سراغ هری کین خواهد رفت. در واقع حتی صرف هزینه ۱۱۶ میلیون یورویی نیز مانع از انتقال هری کین به سیتی نخواهد شد و رقمی مشابه نیز برای کاپیتان انگلیس در نظر گرفته شده است.

جک گریلیش متولد بیرمنگام و با اصالتی ایرلندی، تمام فوتبالش را در استون ویلا بوده و محصول آکادمی همین باشگاه است. او با ۹ بازی ملی درخواست مستقیم پپ گواردیولاست و سرمربی اسپانیایی روی او برای فصل بعد حساب ویژه ای باز کرده است.

این انتقال اگر نهایی شود،  بار دیگر قدرت مالی تیم هایی که یک دولت را به عنوان حامی و اسپانسر خود می بینند را به رخ خواهد کشید.

تگ ها


پپ گواردیولا تیم ملی انگلیس فوتبال جهان منچستر سیتی لیگ برتر فوتبال