تاریخ از نو نوشته شد؛ صدمین پل‌پوزیشن همیلتون

لوییس همیلتون در تایم‌گیری گرندپری اسپانیا به صدمین پل پوزیشن خود در فرمول یک دست یافت تا رکوردی دست نیافتنی را به نام خود ثبت کرده باشد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، لوییس همیلتون، راننده بریتانیایی هفت بار قهرمان جهان، با ثبت سریع ترین زمان در تایم‌گیری گرند پری اسپانیا به صدمین پل پوزیشن خود دست یافت.

همیلتون که پس از سه مسابقه ابتدایی فصل با هشت امتیاز اختلاف با مکس ورستپن، راننده ردبول، پیشتاز رقابت های قهرمانی است، توانست در پیست کاتالونیای اسپانیا که در چهار سال گذشته شاهد پیروزی های پیاپی وی بوده، رکوردی دست نیافتی را به نام خود کند.

همیلتون در آخرین دور سریع خود نتوانست زمان بهتری را به ثبت برساند اما ورستپن نیز که تنها ۰.۰۳۶ ثانیه از او عقب تر بود، زمانش را بهتر نکرد و راننده بریتانیایی دیگر نیازی به دور سریع تر نداشت.

والتری بوتاس، دیگر راننده مرسدس با ۰.۱۰۳ ثانیه زمان بیشتر از هم تیمی خود در رده سوم قرار گرفت. چارلز لکلرک راننده فراری نیز زمان چهارم را به ثبت رساند.

در پایان تایم‌گیری اما کسی اهمیتی به زمانی که دیگر تیم ها به ثبت رسانده بودند نمی داد؛ تاریخ بار دیگر پیش چشم جهانیان از نو نوشته شده بود و همیلتون رکورد دست نیافتنی دیگری را از خود به جا گذاشته بود.

لوییس همیلتون که نمی توانست خوشحالی خود را پنهان کند صدمین پل پوزیشن در فرمول یک را با همان لذت بی حد و حصری که در اولین پل پوزیشن ‍‌اش داشت، جشن گرفت. این اولین باری است که راننده ای در فرمول یک به رکورد صد پل پوزیشن می رسد و به این ترتیب نقطه عطف دیگری به دست قهرمان هفت باره جهان رقم خورد.

همیلتون همیشه گفته که به دنبال ثبت رکوردها نیست و اعداد و ارقام را در ذهنش نگه نمی دارد، اما اعجوبه بریتانیایی می تواند کاملا به دستاوردهایی که در این سال ها داشته، افتخار کند. او در تنها ۲۷۰ مسابقه به رکورد ۱۰۰ پل پوزیشن دست یافته و فاصله ای باورنکردنی با دو اسطوره تاریخ اتومبیل رانی که در رده های بعدی بیشترین تعداد پل پوزیشن هستند، باز کرده است. مایکل شوماخر به ۳۹ مسابقه بیشتر از لویس همیلتون نیاز داشت تا به ۶۸ پل پوزیشن برسد و آیرتون سنای افسانه ای، قهرمان دوران کودکی همیلتون، نیز در رده سوم ۶۵ پل پوزیشن دارد.

همیلتون نخستین پل پوزیشن خود را در سال ۲۰۰۷ و در اولین سال رانندگی در فرمول یک به دست آورده بود. راننده بریتانیایی که در آن زمان ۲۲ سال داشت با ماشین مک لارن خود در گرندپری کانادا توانست با شکست هم تیمی دو بار قهرمان جهان خود، فرناندو آلونسو پل پوزیشن را ببرد. این اولین باری بود که مک لارن باک بنزین دو راننده خود را با وزن مساوی پر می کرد و در واقع اولین باری بود که همیلتون از شرایط برابر با آلونسو برخوردار بود و توانست با فاصله ای تقریبا نیم ثانیه ای او را شکست دهد.

همیلتون پس از بردن صدمین پل پوزیشن خود در اسپانیا گفت: "بردن پل پوزیشن در سال ۲۰۰۷ بسیار خاص بود و احساس فوق العاده ای داشت که من توانستم آن موقع موفق به انجام آن کار شوم. حالا ما اینجاییم و این صدمین پل پوزیشن است و هنوز احساس جوانی می کنم و همچنان احساس خوبی از ادامه این مسیر دارم. باورنکردنی است که این صدمین پل پوزیشن است اما احساسش مثل احساس همان اولین پل پوزیشن است. بیان اینکه چقدر فوق العاده و دیوانه وار است مشکل است."

تگ ها


لوئیس همیلتون فرمول یک مکس ورشتپن اتومبیل رانی