تاریخ انتخابات بارسا تایید شد؛ با بارتومئو تا نوروز؟

باشگاه بارسلونا تاریخ انتخابات ریاست این باشگاه را اعلام کرده و پیش‌بینی کرد که باشگاه به دلیل اپیدمی کرونا چیزی در حدود ۳۱۵ میلیون یورو ضرر خواهد کرد....

به گزارش "ورزش سه"، باشگاه بارسلونا تایید کرد که انتخابات ریاست این باشگاه در روزهای ۲۰ و ۲۱ ماه مارس ۲۰۲۱ مقارن با ۳۰ اسفند و ۱ فروردین پیش رو برگزار خواهد شد. این در حالی است که فشار بر بارتومئو رئیس فعلی روز به روز افزایش می یابد ولی با تایید باشگاه مشخص شد که باشگاه کاتالان قصد ندارد زودتر از تاریخ مشخص شده رئیس فعلی اش را برکنار کرده و انتخابات جدیدی برگزار کند.

در ماه های اخیر بارتومئو به دلیل افت بارسلونا در زمین چمن با انتقادهای بسیاری مواجه بوده و با توجه به اینکه قصدی برای شرکت دوباره در انتخابات ندارد، بارسلونا از تاریخ اعلام شده به بعد با رئیس دیگری به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

البته اگر مخالفین بارتومئو بتوانند پیش از اسفندماه به اندازه کافی امضا از اعضای رسمی باشگاه برای رای عدم اعتماد به بارتومئو جمع کنند باشگاه چاره ای جز برگزاری انتخابات زودهنگام نخواهد داشت. تا کنون برای رای عدم اعتماد به بارتومئو چیزی نزدیک به ۷۵هزار امضا جمع آوری شده است.

اما برای اینکه انتخابات زودهنگام برگزار شود مخالفین بارتومئو باید بتوانند تا تاریخ ۱۴ سپتامبر یعنی سه روز دیگر تعداد امضاهای این درخواست را به ۱۶۵۲۰ برسانند. باشگاه بارسلونا در حال حاضر ۱۴۰هزار عضو رسمی دارد. سه نامزد انتخابات ریاست بارسلونا، ویکتور فونت، خوان لاپورتا و یوردی فاره اعلام کرده اند که این درخواست را امضا کرده اند. در صورت نرسیدن امضاها به حدنصاب مشخص بارتومئو تا اسفندماه رئیس باقی خواهد ماند.

تگ ها


جوزپ ماریا بارتومئو بارسلونا