تاریخ‌سازی ستاره نوجوان یونایتد در لیگ اروپا

امد دیالو، مهاجم جوان یونایتد، با گلزنی برابر میلان در دور یک هشتم نهایی لیگ اروپا رکورد جدیدی در این تیم به ثبت رساند و نامش در کنار راشفورد، گرین وود و بست به عنوان جوانترین گلزنان اروپایی یونایتد قرار گرفت....

به گزارش "ورزش سه"، تنها پنج دقیقه از نیمه دوم بازی گذشته بود که امد دیالو که در آغاز نیمه دوم به زمین رفته بود، با یک ضربه هوشمندانه و از بالای سر دروازه بان میلان، توپ را وارد دروازه حریف کرد.

دیالو در آغاز نیمه دوم به جای آنتونی مارسیال به میدان رفت و با گلزنی برابر حریف نامدار ایتالیایی تبدیل به جوان‌ترین گلزن غیر بریتانیایی تاریخ منچستریونایتد شد. او که جایگزین آنتونی مارسیال در زمین بازی شد، با یک ضربه سر دقیق و هوشمندانه ارسال خیره کننده برونو را از بالای سر دروازه بان میلان که بیرون آمده بود، وارد دروازه کرد.

با ۱۸ سال و ۲۴۳ روز سن، دیالو اکنون رکورد جدیدی را در تاریخ یونایتد به ثب رسانده است و تنها سه بازیکن دیگر در طول تاریخ در سنی کمتر به چنین موفقیتی دست یافته اند.

گل دیالو در سومین بازی او برای منچستریونایتد رقم خورد. او اولین بار ماه گذشته در پیروزی ۴-۰ یونایتد برابر رئال سوسیداد در لیگ اروپا برای شیاطین سرخ به میدان رفت. این همچنین اولین ضربه او به سوی دروازه در این باشگاه بود.

یونایتد در فصل های اخیر به مهاجمان جوان خود اجازه داده تا در رقابت های اروپایی بدرخشند و دو جوان دیگر که محصول آکادمی این تیم بودند نیز در سنی کمتر از دیالو موفق به گلزنی در اروپا شدند.

میسون گرین‌وود جوان‌ترین بازیکنی است که برای یونایتد در یک رقابت بزرگ اروپایی گلزنی کرده است. او با ۱۷ سال و ۳۵۳ روز در نخستین بازی خود برابر آستانه موفق شد توپ را به تور دروازه بدوزد.

مارکوس راشفورد نیز از زمان نخستین بازی خود برای یونایتد در سه سال و نیم پیش دومین گلزن جوان یونایتد است که با ۱۸ سال ۱۷۷ روز برابر اندرلخت موفق به گلزنی شد.

این رکورد که از سال ۱۹۶۰ پا بر جا بود اکنون در طول پنج سال، سه باز شکسته شده است و جورج بست در سال ۱۹۶۰ موفق شد که نخستین گل خود در یک دیدار اروپایی را در سن ۱۸ سال و ۱۵۸ روز به ثمر برساند.

تگ ها


منچستر یونایتد