تاریخ شروع جام ملت های جوانان مشخص شد

کنفدراسیون فوتبال آسیا زمان برگزاری مسابقات جام ملت های جوانان آسیا و انتخابی جام جهانی را در کشور ازبکستان اعلام کرد.&#۱۶۰;...

به گزارش "ورزش سه"، این دیدارها با حضور ۱۶ تیم برگزار و تیم های راه یافته به مرحله نیمه نهایی بازی ها نمایندگان فوتبال آسیا در جام جهانی زیر ۲۰ سال یا همان جوانان خواهند بود که قرار است در سال ۲۰۲۱ در اندونزی برگزار شود. 

ایران یکی از ۱۶ تیم شرکت کننده در این بازی ها است. تیم ملی جوانان ایران با هدایت سیروس پورموسوی و در مرحله مقدماتی بازی ها سه تیم قرقیزستان – نپال و امارات را شکست داد و با ۹ گل زده در این بازی ها و بدون گل خورده و با ۹ امتیاز مقتدرانه به مرحله نهایی این بازی ها صعود کرد. 

بر اساس اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا جام ملت های جوانان این قاره و انتخابی جام جهانی ۱۳ اسفند سال جاری آغاز و ۳۰ اسفند با برگزاری دیدار نهایی پایان می یابد. این در حالی است که تیم ملی جوانان بعد از استعفای پرویز مظلومی هنوز سرمربی جدید خود را نشناخته است. 

آخرین بار تیم ملی جوانان در جام جهانی ۲۰۱۷ حاضر بود. تیمی که بازیکنانش هم اکنون در تیم های مختلف لیگ برتری حضور دارند و البته چند تایی هم به اردوی تیم ملی راه پیدا کرده اند. بازیکنانی چون مهدی قایدی – امید نورافکن – عارف غلامی و مجتبی نجاریان. پیروزی یک بر صفر در برابر کاستاریکا و دو شکست در برابر تیم های زامبیا و پرتغال حاصل کار تیم امیر حسین پیروانی در بازی های کره جنوبی بود.

تگ ها


جوانان