تاکید رییس فیفا؛ استفاده ازVAR الزامی نیست

رییس فدراسیون فوتبال جهان می گوید استفاده از تکنولوژی کمک داور ویدئویی در هیچ لیگی الزامی نیست و تصمیم گیرنده در این زمینه فدراسیون های ملی هستند...

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، او در این باره گفته است:«هیچ تعهدی برای هیچ لیگی وجود ندارد که از VAR  استفاده کند. در صورت تمایل هر لیگی می‌تواند از فناوری ویدیوچک استفاده نکند.»

جالب اینکه استفاده از ویدئو چک در برخی از کشورها با انتقاد مربیان و حتی بازیکنان همراه بوده است و به همین خاطر اینفانتینو در ا ین باره صحبت کرده است. طبیعی است او طرفدار این تکنولوژی باشد به این خاطر که VAR موجب برگشت اشتباهات داوری در لحظه صورت گرفته می شود. این تکنولوژی برای اولین بار در سال ۲۰۱۷  و در جام جهانی ۲۰۱۷ در کره جنوبی که ایران هم در آن حاضر بود مورد آزمایش قرار گرفت. اتفاقا در بازی ایران – پرتغال داور ویدئویی پنالتی صورت گرفته به روی امید نورافکن را برگرداند. 

رییس فدراسیون فوتبال جهان می گوید این تکنولوژی نوپا است و می تواند در آینده به شکل بهتری اجراء شود. ایران یکی از کشورهایی است که در گذشته تلاش کرد با خرید این تکنولوژی میزان اشتباهات داوری در لیگ برتر را کاهش دهد اما به دلیل مشکلات مالی فدراسیون فوتبال و هم چنین باشگاه ها فعلا اجرای این پروژه متوقف شده است. این در حالی است که کولینا – رییس کمیته داورن فیفا به ایران سفر کرد و حتی کلاس های آموزشی داوران به این بهانه در تهران برگزار شد.

بیشتر بخوانید:

جام جهانی باشگاه‌ها بهترین تورنمنت باشگاهی خواهدشد

تکنولوژی جدید "مو" در آپدیت نسل بعدی بازی فیفا 21

 

 

تگ ها


فیفا جانی اینفانتینو فوتبال جهان فوتبال