تاکید سکاندار وزنه‌برداری جوانان به حمایت از نخبه‌های آینده‌ساز

سرمربی تیم وزنه برداری جوانان معتقد است باید با شناخت دقیق نقاط قوت و ضعف رده‌های پایه به تدوین و اجرای یک برنامه بلند مدت پرداخت....

به گزارش خبرنگار مهر، چندی پیش فدراسیون وزنه برداری کشورمان از آغاز اردوی تیم جوانان برای حضور در رقابتهای جهانی به میزبانی عربستان خبر داد. بدین ترتیب ۱۳ وزنه بردار جوان به مرحله اول اردوی آماده سازی دعوت شدند تا از روز اول دی ماه به مدت ۱۰ روز در کمپ تیم‌های ملی فدراسیون وزنه‌برداری به تمرین بپردازند.

اما در لیست نفرات دعوت شده به اردوی تیم وزنه برداری جوانان ایران، نام یکی از قهرمانان اسبق این رشته هم دیده می‌شد که قرار است سرمربیگری این تیم را در رقابتهای جهانی بر عهده داشته باشد. بر این اساس سعید علی حسینی با نظر شورای عالی فنی فدراسیون وزنه برداری به عنوان سرمربی تیم جوانان معرفی شد تا با حضور در رأس امور اردوی مذکور بر روند تمرینات آماده سازی ملی پوشان نظارت داشته باشد.

در همین راستا سعید علی حسینی به عنوان سرمربی تیم وزنه برداری جوانان به خبرنگار مهر گفت: خوشحالم که با اعتماد فدراسیون وزنه برداری به عنوان سرمربی تیم جوانان انتخاب شدم و باید از اول دیماه بر اردوی این تیم داشته باشم. بدیهی است با تمام توان تلاش خواهیم کرد تا برنامه‌های مدون این تیم اجرایی شود و در نهایت تیمی توانمند و مدعی را ساخته و پرداخته مسابقات جهانی کنیم.

ملی پوش اسبق دسته فوق سنگین وزنه برداری ایران ادامه داد: به عنوان کسی که پیش از این به عنوان سرمربی در تیم‌های پایه فعالیت داشتم، معتقدم باید از استعدادهای برتر و ناب وزنه برداری ایران به بهترین شکل استفاده کرد. در این خصوص برنامه‌ها و تمرینات تیم نوجوانان را با دقت در نظر دارم تا در آینده بتوانم از این نفرات مستعد در تیم جوانان نیز استفاده کنم، چراکه معتقدم توجه و حمایت از نخبگان و آینده سازان این رشته باید به بهترین شکل صورت گیرد.

سعید علی حسینی (نفر سمت چپ) در کنار بهداد سلیمی

وی در خصوص کادر فنی تیم وزنه برداری جوانان نیز گفت: به عنوان سرمربی ممکن است دستیارانی را در کادر فنی انتخاب کنم تا با کمک آنها تیمی خوب و آماده را مهیای حضور در مسابقات قهرمانی جهان کنیم.

سعید علی حسینی به پتانسیل بالای وزنه برداران ایران در سنگین وزن اشاره کرد و افزود: وزنه برداری ایران همواره در چند سال اخیر، مدعیان توانمند و خوبی در سنگین وزن داشته و افتخارات فراوانی در المپیک و جهان بدست آورده است. به عنوان مثال در رده جوانان شاهد درخشش پدیده‌ای همچون علیرضا یوسفی بودیم که توانست مدال طلای المپیک جوانان را هم در سال ۲۰۱۸ کسب کند. طبیعتاً او و برخی دیگر از بچه‌های مستعد می‌توانند سرمایه‌ای ارزشمند برای آینده وزنه برداری ایران محسوب شوند. البته در دیگر دسته‌ها نیز وزنه برداران خوبی حضور دارند که در صورت حمایت و توجه کافی می‌توانند در آینده به قهرمانان بزرگی تبدیل شوند.

سرمربی تیم وزنه برداری جوانان در پایان اظهار داشت: یکی از راه‌های رسیدن به موفقیت، برنامه ریزی دقیق و ایجاد ارتباط و تعامل سازنده با جوانان است. بر این اساس ما هم تاکید فراوانی بر این موضوع داریم و امیدواریم با شناخت کافی نقاط ضعف و قوت وزنه برداران، این مسائل را در قالب یک برنامه بلندمدت به مرحله اجرا در آوریم.

تگ ها


سعید علی حسینی تیم ملی وزنه برداری وزنه برداری