تاکید مجدد سازمان بازرسی به بازنشستگی رئیس فدراسیون والیبال

سازمان بازرسی در تازه‌ترین تاکیدی که به وزارت ورزش داشته خواستار اعلام بازنشستگی رئیس فدراسیون والیبال شده است اما تصمیم نهایی در این مورد را وزیر ورزش خواهد گرفت....

به گزارش خبرنگار مهر، با وجود اینکه محمدرضا داورزنی نزدیک به ۱۰ ماه است در بازگشت مجدد ریاست فدراسیون والیبال را برعهده گرفته است اما سازمان بازرسی همچنان تاکید دارد وی بازنشسته است و وزارت ورزش باید این موضوع را به طور رسمی اعلام کند. قبل از این هم یک بار دیگر سازمان بازرسی خواستار تعیین تکلیف داورزنی شده بود که وزیر ورزش با اختیار خود وی را همچنان در مسئولیتش حفظ کرد.

با این حال رئیس فدراسیون والیبال که روز ۳۱ خرداد سالجاری در خبرگزاری مهر حضور پیدا کرده بود، در گفتگوی تفصیلی خود به موضوع بازنشستگی اش هم اشاره و توضیحات کاملی در این مورد ارائه کرد. 

وی در این گفتگو ابهاماتی که در مورد بازنشسته بودنش مطرح می شود را تشریح کرد و گفت: موضوع بازنشستگی به وزارت ورزش باز می‌گردد. قوانینی وجود دارد که این قوانین به وزیر این اجازه را می‌دهد که نیرویی را تا ۶۵ سالگی حفظ کند. در حال حاضر من ۵۹ سال دارم. درست است که نزدیک به ۳۹ سال سابقه خدمت دارم اما همان قانون به وزیر این اجازه را می‌دهد. موضوع سن تا ۶۵ سالگی همچنان وجود دارد. این از اختیارات وزیر است. همان وزیر به من گفته که به والیبال بروم. ما نیز در حال انجام کار هستیم.

قرار نیست من تا ابد رئیس فدراسیون والیبال باشم. به لحاظ مقررات بین المللی عضو هیئت رئیسه فدراسیون جهانی هستم. اگر فدراسیون ایران نباشد تا ۷۲ سالگی می‌توانم در کنفدراسیون آسیایی و هیئت رئیسه جهانی حضور داشته باشم و الا نه اینجا ارث پدری ماست و نه قرار است مادام العمر در آن حضور داشته باشیم. توفیق داشتم ۳۸-۳۹ سال در خدمت مردم باشم. هر کجا قانون اجازه ندهد کار دیگری انجام خواهم داد. الزاماً نباید رئیس باشم. فکر و ایده داریم و می‌توانیم کار انجام دهیم. موضوع بازنشستگی در اختیار من نیست که بخواهم برخلاف قوانین کشور تصمیم بگیرم و از اختیارات وزیر ورزش است.

داورزنی در ادامه گفتگویش با خبرنگار مهر در مورد اختیاراتی که وزیر ورزش برای حفظ او دارد توضیح داد و گفت:  کمیسیون سازمان استخدامی وجود دارد که درآن درخواست‌های وزارتخانه‌ها بررسی می‌شود. این باز می‌گردد به اینکه چه تصمیماتی در این کمیسیون گرفته شود. علاوه بر وزارت ورزش، وزارتخانه‌های دیگر نیز وجود دارد که تمایل دارند برخی مدیران خود را حفظ کند. این درخواست‌ها در کمیسیون مطرح می‌شود و در آنجا تصمیم گیری می‌شود. زمانی که ۶۵ سال پر شود دیگر هیچ کسی نمی‌تواند شما را حفظ کند مگر اینکه جزو مقامات مانند نماینده مجلس یا وزرا باشید. غیر از این دیگر پس از سن ۶۵ سالگی نمی‌توانید فعالیت کنید و مجبور به ترک پست خواهید شد.

رئیس فدراسیون والیبال در بخش دیگری از این گفتگو در واکنش به این پرسش که «پس تا هر وقت سلطانی فر باشد شما هم خواهید ماند؟» گفت: ما متقاضی این قصه نبوده‌ایم. من هر زمان که بخواهم می‌توانم بازنشسته شوم اما زمانی که سیستم به من نیاز دارد، می مانم.

هر چند محمدرضا داورزنی در این گفتگوی تفصیلی توضیحات کاملی در مورد نحوه ماندنش در والیبال ارائه داد اما خبرنگار مهر کسب اطلاع کرد طی روزهای گذشته سازمان بازرسی در نامه مجددی به وزارت ورزش خواستار اعلام بازنشسته بودن رئیس فدراسیون والیبال شده است.

براساس توضیحاتی که داورزنی ارائه داده بود باز هم این اختیار برای وزیر ورزش وجود خواهد داشت که رئیس فدراسیون والیبال را در مسئولیتش حفظ کند. البته این بار در نامه سازمان بازرسی عنوان شده در صورتی که وزارت ورزش بازنشسته بودن وی را اعلام نکند، حضور داورزنی در والیبال غیرقانونی خواهد بود و حق امضا نخواهد داشت. 

باید دید این بار هم مسعود سلطانی فر از اختیارات خود استفاده می کند و داورزنی را در فدراسیون والیبال حفظ خواهد کرد یا به این نامه پاسخ مثبت خواهد داد و رئیس فدراسیون والیبال را بازنشسته خواهد کرد؟

تگ ها


محمدرضا داورزنی فدراسیون والیبال سازمان بازرسی کل کشور وزارت ورزش و جوانان مسعود سلطانی فر