تاکید نماینده همدان بر تبدیل شدن این شهر به یک شهر ورزشی

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرهنگ و جغرافیای خاص استان همدان گفت: انتظار می رود موقعیت ورزش استان با حضور تیم های بزرگ و مسابقات ملی و بین المللی ارتقاء یابد و همدان در ورزش به سمت بین المللی شدن پیش برود ......

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرهنگ و جغرافیای خاص استان همدان گفت: انتظار می رود موقعیت ورزش استان با حضور تیم های بزرگ و مسابقات ملی و بین المللی ارتقاء یابد و همدان در ورزش به سمت بین المللی شدن پیش برود.

دکتر حاجی بابایی در نشست روسای فدراسیون های ورزشی که در مجموعه ورزشی شهید حاجی بابایی مریانج برگزاری شد اظهار کرد: همدان با ظرفیت هایی که در زیرساختها و آب و هوای مطلوبی که دارد باید یک شهر ورزشی در کشور شود و در نظر داریم تا میزبانی رشته های گوناگون ورزشی را به همدان بیاوریم.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت: اعتقاد داریم ورزش امروز برای تفریح نیست بلکه ورزش یک علم است و اگر می خواهیم در سطح بین المللی حضور پیدا کنیم باید در زمینه فوتبال، والیبال و رشته های گوناگون بین المللی باشیم.

وی خاطرنشان کرد: 2 برنامه و هدف در بحث ورزش داریم که یکی از مواردی که در ورزش دنبال می کنیم، بحث سلامتی و ورزش عمومی مردم است و حرف بعدی ما قهرمان پروری ورزشکاران برای مسابقات و رقابتهای بین المللی و جهانی باشد.

وی تصریح کرد: ورزش برای من اهمیت زیادی دارد و زمانی که وزیر آموزش و پرورش بودم 15 هزار معلم ورزش را در کشور استخدام کردیم کاری در ورزش کشور بی نظیر بود.

نماینده همدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید از حوزه زیرساختها عبور کرد و به ورزشکاران و هیئت های ورزشی پرداخت گفت: بودجه ورزش کشور در دهه گذشته مطابق نیازها نبوده اما در رشته های گوناگون با یک مبلغ کم می توان رونق ایجاد کرد تا بتوانیم در آینده ای نزدیک یک استان ورزشی داشته باشیم.

وی در ادامه با بیان اینکه ما قانونگذار و ناظر بر اجرای قانون هستیم اظهار کرد: بودجه ای که به مجلس می آید حداکثر سه درصد قابل تغییر است اما ما سال گذشته توانسته ایم بیشتر از این، در این زمینه دخالت داشته باشیم. قانون تربیت بدنی و ورزش تقریبا مربوط به 50 سال قبل بود و توانستم در برنامه ششم رشد قابل توجه در بودجه ورزش ایجاد کنیم.

رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم مجلس با بیان اینکه اختصاص اعتبارات مورد نیاز به حوزه ورزش در برنامه ششم توسعه در تاریخ پس از پیروزی انقلاب اسلامی بی سابقه بوده است گفت: توجه ویژه اعتباری به حوزه ورزش در برنامه ششم توسعه بی سابقه بوده و موجب توسعه زیر ساخت ها و تقویت هیئت های ورزشی می شود.

وی افزود: زیرساختهای خوبی در ورزش کشور ایجاد شده است و در حال حاضر در سخت افزاری مشکلی نداریم و بهتر است دکتر سلطانی فر و همکارانشان به سمت پیشرفت نرم افزاری و حمایت از هیات های ورزشی پیش بروند.

رئیس کمیسیون تلفیق مجلس با انتقاد از اینکه مسئولان استانی و هیئتهای ورزشی نتوانستند از ظرفیت مجموعه ورزشی شهید حاجی بابایی استفاده کنند گفت: این پروژه قرار بود به دهکده المپیک و محل اردوهای تیم های ملی تبدیل شود اما این مجموعه را کمتر فدراسیونی در کشور می شناسد و از وزیر ورزش و جوانان تشکر می کنم که با تشکیل نشست امروز این مجموعه را به بهترین نحو به فدراسیون های ورزشی معرفی کردند.

وی ادامه داد: امیدواریم با سفر روسای فدراسیون های ورزشی از این پس این مجموعه میزبان اردوهای تیم های ملی و میزبان مسابقات کشوری و فرا ملی باشد.

در نشست روسای فدراسیون های ورزشی در مجموعه ورزشی شهید حاجی بابایی مریانج از مدیران کل سابق تربیت بدنی همدان تجلیل شد.

در حاشیه این نشست از سید مصطفی کریمی، کیومرث عاشمی، احمد گواری، برانوش نیک بین و سید عبدی افتخاری که در گذشته مدیریت ورزش استان را عهده دار بودند با حضور وزیر ورزش و جوانان و استاندار همدان تجلیل به عمل آمد.

تگ ها


اخبار روز المپیک