تاکید ژاپنی ها به برگزاری قطعی المپیک توکیو

با ارسال نامه ای از سوی کمیته برگزاری بازیهای المپیک توکیو و ضمن اعلام زمان و مکان قطعی برگزاری مسابقات رشته های مختلف، بر انجام بازیهای المپیک ۲۰۲۰ در سال آینده تاکید کرد....

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک؛با توجه به شیوع ویروس کرونا در جهان و همه گیر شدن آن در سال جاری و درخواست برخی کشورها مبنی بر تعویق در برگزاری بازیهای المپیک ۲۰۲۰ و موافقت IOC بازیهای المپیک توکیو یکسال به تعویق افتاد. با توجه به شرایط پیش آمده کمیته برگزاری بازیهای المپیک توکیو با ارسال نامه ای به تمامی کشورها اعلام کرد بازیهای المپیک توکیو سال آینده برگزار خواهد شد.


این نامه در حالی ارسال شده که این روزها شایعات زیادی پیرامون عدم برگزاری المپیک توکیو حتی در سال ۲۰۲۱ هم به گوش می رسد، اما به نظر می رسد کمیته بین المللی المپیک با همکاری کشور ژاپن قطعا قصد برگزاری بزرگترین رویداد ورزشی جهان را در مرداد سال ۱۴۰۰ دارند.

در متن نامه ارسالی به کمیته ملی المپیک ایران آمده است:

کمیته برگزاری بازیهای المپیک توکیو ۲۰۲۰ برنامه مسابقات(ویرایش جولای ۲۰۲۰) و جدول تاریخ ها و فعالیت های مربوط به بازیها را  ارسال نموده است.
طبق  جلسه بین کمیته برگزاری بازیها،کمیته بین المللی المپیک و کمیته بین المللی پارالمپیک در ماه آوریل، مقرر شد برنامه مسابقات همانگونه که برای سال ۲۰۲۰ برنامه ریزی شده بود در سال ۲۰۲۱ اجرا شود.
 فقط بنا بر دلایل اجرایی، زمان آغاز و پایان تعدادی از مسابقات تغییر جزئی خواهند داشت.
مسابقات در همان محل هایی که برای سال ۲۰۲۰ برنامه ریزی شده بودند، در سال ۲۰۲۱ نیز در همان محل ها برگزار خواهند شد.

تگ ها


المپیک توکیو ۲۰۲۰