تایید شد، ایران – هلند در استادیوم آزادی

مایکل فن پراخ، رئیس فدراسیون فوتبال هلند در بازگشت به کشورش دستاورد سفر به ایران را مثبت ارزیابی کرد ......

 مایکل فن پراخ، رئیس فدراسیون فوتبال هلند در بازگشت به کشورش دستاورد سفر به ایران را مثبت ارزیابی کرد.
    [تایید شد، ایران – هلند در استادیوم آزادی]

به گزارش "ورزش سه"، او در نشست با اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال این نکته را متذکر شد که ایران در رنکینگ فیفا تیم نخست آسیاست، از سویی در فوتبال ساحلی و فوتسال در سطح جهان مطرح است و طبیعتا ارتباط با چنین کشوری می تواند برای ما مفید باشد ضمن اینکه ایرانی ها تمایل دارند در خیلی از بخش ها از ما کمک بگیرند و...


طبیعتا بهترین دستاورد این مذاکرات و تفاهم نامه ای که بین فدراسیون فوتبال ایران  و هلند امضا شده از نگاه هواداران می تواند برگزاری بازی دوستانه بین دو تیم ملی دو کشور باشد.


مایکل فن پراخ: باید صبر کنیم


پاسخ مایکل فن پراخ، رئیس فدراسیون فوتبال هلند، در این باره می گوید: «صد درصد ما به دنبال این مسئله هم هستیم. در تمامی رده ها می توانیم این کار را انجام دهیم، اما در رده بزرگسالان باید دنبال فرصت مناسب باشیم. تقویم ما تا یک سال و نیم دو سال آینده بسته شده، اما اولین جای خالی که برای بازی دوستانه فراهم باشد را برای ایران خواهیم گذاشت.»


تاج: به برگزاری بازی با هلند خوشبینم


مهدی تاج با اینکه چند ماهی بیشتر از حضورش در فدراسیون فوتبال نمی گذرد نشان داده به دنبال کارهای بزرگ است. موفقیت پی در پی تیم های ملی در رویدادهای جهانی او را به آینده امیدوار کرده است. او بعد از فسخ قرارداد با جیووا و تغییر اسپانسر تیم ملی از جیووا به آدیداس، حال به دنبال برنامه ریزی بازی دوستانه با تیم ملی هلند است. او در این باره می گوید: «بازی با ساحل عاج قطعی شده. به دنبال رایزنی با هلندی ها برای برگزاری بازی دوستانه هستیم و با توجه به تفاهم نامه ای که در این زمینه امضاء شده به برگزاری این بازی خوشبین هستم.»


هاشمی مقدم: بازی با هلند تفاهم شده است


امیر هاشمی مقدم که به همراه رئیس فدراسیون فوتبال هلند به تهران سفر کرده بود برگزاری این بازی را در آینده محتمل می داند و در این باره می گوید: «بین روسای فدراسیون فوتبال صحبت های لازم در این زمینه انجام شده. این جزو مفاد تفاهم نامه است. برگزاری بازی دوستانه بین تیم های ملی دو کشور در رده های سنی مختلف. ولی تقویم تیم ملی هلند از یک تا 1.5 سال قبل پر می شود و به اعتقاد من در برنامه ریزی جدید حتما بازی با ایران گنجانده خواهد شد.»


امیر هاشمی مقدم می گوید که برگزاری بازی دوستانه با تیم اول آسیا و انشاالله یکی از تیم های صعود کرده به جام جهانی 2018 آن هم در استادیوم یکصد هزار نفری آزادی می تواند برای هلندی های مفید و خاطره انگیزه باشد.


ایران – هلند به میزبانی استادیوم آزادی


فدراسیون فوتبال علاقمند است در تهران برگزار کننده بازی با هلند باشد چرا که حضور احتمالی یکصد هزار نفر در استادیوم آزادی می تواند جلوه خاصی به این بازی بدهد. از همه مهمتر می تواند بار مالی خوبی برای فدراسیون فوتبال داشته باشد.


از آنجایی که برگزاری این بازی جزو مواد تفاهم نامه است هلندی ها از ایران پول طلب نخواهند کرد. بازی ای که به نظر می رسد بعد از صعود احتمالی تیم ملی به جام جهانی و پیش از برگزاری جام جهانی نهایی خواهد شد.


مهدی تاج از همتای هلندی خود خواسته در برنامه ریزی جدید سفر به تهران و برگزاری بازی دوستانه با ایران را برنامه ریزی نماید و در صورتی که تاییدیه نهایی به ایران داده شود در مورد برگزاری این بازی با کی روش مشورت خواهد شد.


در سال های اخیر برگزاری بازی دوستانه بین تیم ملی و تیم های صاحب نام اروپا تحت تاثیر مسایل سیاسی بوده اما به نظر می رسد در شرایط فعلی سخت گیری های گذشته وجود ندارد و می توان به برگزاری بازی دوستانه بین ایران و کشورهای اروپایی از جمله هلند خوشبین بود؛ به خصوص که مایکل فن پراخ، رئیس فدراسیون فوتبال هلند فردی سیاسی نیست و تحت تاثیر مسایل سیاسی تصمیم نخواهد گرفت.

تگ ها


فوتبال