تا ۱۰ سال آینده ایده‌ای شبیه سوپرلیگ ارائه نخواهد شد

الکساندر چفرین رئیس یوفا یک بار دیگر از پروژه سوپرلیگ و پیشنهاد برگزاری آن انتقاد کرد....

به گزارش "ورزش سه"، چندی پیش بود که ۱۲ باشگاه بزرگ اروپایی اعلام کردند که در پروژه ای به نام سوپرلیگ حضور خواهند یافت؛ ایده ای که البته بیش از ۴۸ ساعت دوام نیاورد چرا که بعد از اعتراضات مختلف در سرتاسر جهان ۹ باشگاه از حضور در این رقابت‌ها انصراف دادند تا خیلی زود پرونده برگزاری این بازی ها بسته شود.

الکساندر چفرین، رئیس یوفا، که از همان ابتدا انتقادات تندی را نسبت به طراحان و مسئولان سوپرلیگ مطرح کرده بود، حالا یک بار دیگر در این باره حرف زده است. او در این باره گفت: "من از شنیدن این ایده سوپرلیگ کاملا ناامید شدم زیرا این توطئه ای بود که توسط برخی باشگاه‌ها هدایت می شد. در پایان لغو این رقابت‌ها یک اتفاق مثبت بود زیرا به روشن شدن اوضاع در فوتبال اروپا کمک کرد.

شما هرگز نمی توانید بگویید هرگز اما من فکر نمی کنم که حداقل تا ۱۰ سال آینده مشابه چنین ایده ای پیشنهاد شود. از طرفی تمام خانواده فوتبال نگرش سه باشگاه باقی‌مانده را تکان دهنده و غیر قابل قبول می دانند."

طی روزهای گذشته نشریه نیویورک تایمز مدعی شد یوفا به برگزاری مسابقه نیمه نهایی و فینال لیگ قهرمانان اروپا به شکل متمرکز فکر می‌کند. در واقع اگر این اتفاق رخ دهد دیگر شاهد بازی رفت و برگشت در نیمه نهایی نخواهیم بود. چفرین در این باره نیز گفت: "من طرفدار این قضیه هستم و فکر می‌کنم اگر درست اجرا شود از نظر درآمد عالی و موثر خواهد بود. ما در حال تصمیم گیری در باره آن هستیم اما هنوز چیزی قطعی نشده است. ما هشت بازی پایانی فصل گذشته که در پرتغال برگزار شد را دوست داشتیم."

تگ ها


یوفا