تبانی و تقلب باورنکردنی در فوتبال کلمبیا (عکس)

در جریان یکی از مسابقات لیگ دو کلمبیا شاهد یکی از عجیب ترین تبایی های تاریخ فوتبال بودیم....

به گزارش "ورزش سه"، ۷ دسامبر ۲۰۲۱ شاهد یک جنجال بزرگ در جریان بازی لانروس و یونیون ماگدالنا در لیگ دو کلمبیا بودیم. رفته رفته تصاویر و ویدئوهای جدیدتری از این بازی منتشر می‌شود که سلامت بازی و همچنین حرفه ای بودن بازیکنان دو تیم را کاملاً زیر سوال می‌برد.

حالا ویدئویی منتشر شده که در آن مشخص است بازیکن لانروس چگونه با نقشی مرموز وارد زمین بازی می شود و در دقایق پایانی و قبل از دو گل حریف، یک تکه کاغذ را به یکی از هم تیمی های خود می دهد.

ماجرا از این قرار بود که در دقیقه ۸۸ والتر آریستیزابال، مربی لانروس، کارلوس هینکاپیه را به زمین بازی می فرستد. اما قبل از ورود به زمین به این بازیکن کاغذی داده شد که بعد این کاغذ به مانوئل گونزالس که توپ را در اختیار داشت، رسید. قسمت شرم آور داستان چند دقیقه بعد اتفاق می‌افتد که تیم یونیون دو گل به ثمر می رساند و نهایتاً جواز حضور در دسته بالاتر را کسب می‌کند.

ماجرا از اینجا شروع شد که به یکباره بازیکنان لانروس متوقف شدند و به حریف اجازه دادند که هر کاری دلش می خواهد انجام دهد.

در واقع تیم یونیون تا لحظات پایانی بازی از حریف خود عقب بود و فقط به پیروزی احتیاج داشت تا بتواند جواز حضور در دسته اول فوتبال کلمبیا را کسب کند. با این وجود با نگاهی به گل دوم آنها می توان گفت که بدون شک تبانی در این مسابقه رخ داده است؛ جایی که بازیکنان لانروس به یک باره در زمین ثابت ماندند و به حریف این اجازه را دادند که راحت حرکت کرده و بدون هیچ دردسری گل پیروزی بخش را به ثمر برساند.

در ادامه نیز بازیکنان لانروس به راحت ترین شکل ممکن وارد محوطه جریمه حریف شدند. آنها هر کاری که دلشان می خواست انجام دادند و در نهایت گل دوم خود را به ثمر رساندند.

فدراسیون فوتبال کلمبیا حالا تایید کرده که این اتفاقات را مورد بررسی قرار خواهد داد تا از جزئیات ماجرا مطلع شده و تبانی به آنها ثابت گردد. این ماجرا به قدری عجیب بود که رئیس جمهور کلمبیا یعنی ایوان دوکه نیز درباره آن اظهار نظر کرد و گفت: "ورزش نیازمند شفافیت و صداقت تحت هر شرایطی است. اتفاق رخ داده شرم آور است و باید سریع‌تر وضعیت در این باره روشن شود."

همچنین گیلرمو هررا، وزیر ورزش کلمبیا، نیز تایید کرده که این اتفاق به عنوان یک عامل فساد تلقی شده و به شکل دقیق بررسی ها درباره آن انجام خواهد شد. او از دادستانی کل کلمبیا درخواست کرده که به این اتفاق ورود کند تا خاطیان این اتفاق شناخته شده و مورد مواخذه قرار بگیرند.

نکته جالب دیگر به موضع دو باشگاه درباره اتفاق رخ داده برمی‌گردد؛ جایی که از یک طرف یونیون ماگدالنا هیچ اظهار نظری در این باره انجام نداده و این باشگاه در صفحات اجتماعی خود صعود به لیگ یک کلمبیا را جشن گرفته، در حالی که باشگاه لانروس ادعا کرده که تحقیقات داخلی را پیرامون این تبانی احتمالی آغاز کرده است.

تگ ها


کلمبیا