تبعات تصمیم فیفا؛ بازی یک بازیکن در سه باشگاه

اعلام فیفا مبنی بر اینکه فصل نقل و انتقالات پیش از پایان فصل باز خواهد شد به این معنی است که بازیکنان در فصل ۲۰۲۰-۲۰۲۱ می‌توانند برای سه باشگاه بازی کنند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، فیفا روز پنج‌شنبه اعلام کرد با هدف کاهش آثار منفی ناشی از اپیدمی کووید۱۹ بر فوتبال، قوانین مربوط به نقل و انتقالات فصل آینده را به طور موقت تغییر داده و فصل نقل و انتقالات پیش از پایان فصل جاری شروع خواهد شد. به این ترتیب، روی کاغذ این احتمال وجود دارد که بازیکنان در طول فصل آینده به جای دو باشگاه بتوانند در سه باشگاه بازی کنند.

فیفا اعلام کرده این تصمیمش با هدف برطرف کردن نگرانی‌ها بابت بازیکنان بدون باشگاه است. در بیانیه فیفا آمده که فدراسیونهای عضو می‌توانند پنجره نقل و انتقالات فصل ۲۰۲۰-۲۰۲۱ را پیش از پایان فصل جاری آغاز کنند. هدف فیفا این است که با ادامه پیدا کردن فصل جاری تا ماه‌های ژوئن و ژوئیه، باشگاه‌ها بتوانند فصل را با ترکیب فعلی‌شان به پایان برسانند.

این قوانین جدید به باشگاه‌ها امکان می‌دهد با بازیکنان‌شان که قراردادشان روز ۳۰ ژوئن تمام می‌شود قراردادهای تمدید موقت امضا کنند و تا پایان فصل جاری آنها را در تیم‌شان داشته باشند.

در لیگ برتر انگلیس بیش از ۶۰ بازیکن با چنین شرایطی مواجهند که آدام لالانا ستاره لیورپول از معروف‌ترین آنها است. او همین اواخر با امضای یک قرارداد تمدید موقت در لیورپول ماندگار شد.

بیشتر بخوانید:
فیفا تایید کرد؛ ثبت بازیکنان جدید پیش از تمام شدن فصل
کاریوس: نصف باشگاه‌های لیگ برتر دنیا من بودند
آغاز مذاکرات نیوکاسل برای جذب ستاره بارسا 

تگ ها


ویروس کرونا فیفا فوتبال جهان فوتبال