تبعات فسخ قرارداد دنیزلی با تراکتور؛ روزی ۳۱ میلیون تومان!

پس از نتایج ضعیف و فسخ قرارداد مصطفی دنیزلی با باشگاه تراکتور، این موضوع هزینه‌های سنگینی را برای قرمزهای تبریز در پیش داشته است...

به گزارش مدال، مصطفی دنیزلی، سرمربی نامدار ترکیه‌ای چندی پیش و پس از حدود شش ماه فعالیت در تیم تراکتور،‌ از این باشگاه جدا شد و به کشور خود بازگشت.
دنیزلی که در مدت زمان حضور خود در تبریز روند پُرنوسانی با تیمش طی کرد، قراردادی حدود 700 هزار یورویی با تراکتوری‌ها برای یک فصل به امضا رسانده بود و با توجه به جدایی در نیم‌فصل، چیزی حدود 400 هزار یورو از قرارداد این مربی پرداخت شد تا این سرمربی ترکیه‌ای با توافقی دو طرفه تبریز را ترک کند.
با این اوصاف و با احتساب یورو 14 هزار تومانی، می‌توان به راحتی متوجه شد حضور شش ماهه دنیزلی در تبریز، چیزی حدود پنج میلیارد و 600 میلیون تومان برای زنوزی و باشگاهش آب خورده است. یا به حساب دیگر هر روز حضور این مربی در تراکتور نزدیک به 31 میلیون تومان هزینه در برداشته است که با توجه به دستاوردهای این مربی در تبریز هزینه بسیار زیادی برای یک مربی 70 ساله محسوب می‌شود.
در شرایط سخت کشور به لحاظ مسائل اقتصادی و تحریم‌های ناجوانمردانه اعمال شده به کشور که جابه‌جایی ارز را با مشکلات بسیار زیادی همراه کرده است، هزینه 400 هزار یورویی برای یک مربی - هر چند از جیب یک باشگاه خصوصی- می‌تواند هزینه سنگینی باشد. البته باشگاه تراکتور پیش از این نیز برای فسخ قرارداد با مربیانی نظیر توشاک و جرج لیکنز از این هزینه‌ها کرده بود.

بیشتر بخوانید:

معاون حقوقی تراکتور: مشکل دنیزلی در فضایی دوستانه برطرف شد

تگ ها


تراکتور برکناری‌ــــ‌دنیزلی غلامرضا صادقیان محمد رضا زنوزی لیگ برتر فوتبال ایران فوتبال ایران Tractor لیگ برتر خلیج فارس فوتبال