تبلیغات منفی علیه ایران کارم را سخت کرد

قهرمان پرتاب دیسک آسیا از برنامه های خود برای افتتاح یک کمپ در سطح ایران و آسیا رونمایی کرد ......

قهرمان پرتاب دیسک آسیا از برنامه های خود برای افتتاح یک کمپ در سطح ایران و آسیا رونمایی کرد.
تنها دارنده مدال در تاریخ المپیک در دوومیدانی ایران در ۳۳ سالگی همچنان با انگیزه برای مسابقات پیش رو خودش را آماده می کند.
احسان حدادی که بعد از مدت ها بار دیگر تمریناتش را با یک مربی سطح بالا پیگیری می کند، امیدوار است در بازی های آسیایی ۲۰۱۸ و المپیک ۲۰۲۰ به نتایج خوبی برسد. البته او برنامه های دیگری هم برای استعدادیابی و ایجاد یک کمپ بزرگ در نظر دارد که با مسئولان آسیایی هم آن را در میان گذاشته و پاسخ مثبت دریافت کرده است.
دقایقی با احسان حدادی، قهرمان پرتاب دیسک آسیا که این روزها تمرینات خود را با «مک ویلکینز» در جزیره کیش دنبال می کند، همکلام شدیم. در ادامه مشروح صحبت های وی با خبرنگار "ورزش سه" را می خوانید.
ویلکینز مربی فوق العاده ای است
تمریناتم را چند هفته ای است با مربی آمریکایی در جزیره کیش دنبال می کنم. من که از همکاری با او راضی هستم و خدا را شکر همه چیز فعلا خوب پیش می رود. البته ادامه کار ما به فدراسیون هم بستگی دارد و اینکه بتوانیم مک ویلکینز را حفظ کنیم یا خیر. او هم از نظر فنی و هم علمی در دنیا جایگاه بالایی دارد و با فدراسیون جهانی نیز ارتباطش نزدیک است. اولین مربی آمریکایی در دوومیدانی است که به ایران آمده و امیدوارم حفظ شود.
تبلیغات منفی علیه ایران کارم را سخت کرد
من تلاش زیادی کردم تا این مربی آمریکایی به ایران بیاید و در نهایت نتیجه زحماتم را گرفتم. متاسفانه خارج از ایران تبلیغات منفی نسبت به کشورمان وجود دارد و کمتر کسی علاقه دارد به ایران سفر کند. من در سفری که به آمریکا داشتم، با ویلکینز ۴، ۵ ساعت درباره این مساله صحبت کردم و هر طور بود او راضی شد که به ایران بیاید. وقتی این مربی به ایران رسید، گفت اگر تو نبودی، من هیچ وقت این سمت دنیا نمی آمدم.
هفته آینده به آمریکا می رویم
تا هفته آینده تمرینات خود را در جزیره کیش با این مربی دنبال می کنم و سپس او به کشورش بازمی گردد. من هم قرار است ادامه تمریناتم را با ویلکینز در کشور خودش داشته باشم؛ اما همه چیز به یک هفته آینده بستگی دارد که ببینیم چه اتفاقی می افتد. به هر حال رفتار ما با این مربی خیلی مهم است، چون من می خواهم با او ادامه همکاری بدهم و از این پس هر مربی هم بخواهد به ایران بیاید، از این مربی استعلام می گیرد.
سلطانی فر و دهلان قول همکاری دادند
من در جریان مسابقات دوومیدانی داخل سالن آسیا یک روز به تهران سفر کردم تا با دهلان الحمد، رییس کنفدراسیون آسیا صحبت کنم. من با او در جریان مسابقات قهرمانی آسیا قول و قراری گذاشته بودم که به من گفته بود شما را در تهران می بینم. در جریان این سفر هم با وزیر ورزش و دهلان مذاکره کردم و از برنامه هایم برای احداث یک کمپ استعدادیابی در سطح ایران و آسیا گفتم. آنها هم قول مساعد دادند که این کار با حمایتشان انجام شود. حتی دهلان به من گفت که من شدیدا موافق این اتفاق هستم و اگر یک مدال آور المپیک بخواهد این کار را انجام دهد، فدراسیون جهانی نیز بودجه ای در اختیارش قرار می دهد.
می خواهم به بزرگترین آرزویم برسم
در این مدت پالس های مثبتی دریافت کردم. یکی از بزرگترین آرزوهای من این است که بتوانم تجربیاتم را از المپیک و مسابقات جهانی در اختیار کسانی که به این رشته علاقه دارند، قرار بدهم. بالاخره بعد از مدال من در المپیک لندن خیلی از نوجوانان به این رشته علاقه مند شدند و من می خواهم به آنها کمک کنم. من برنامه ام این است که تابستان ها در ورزشگاه کشوری و زمستان ها در جزیره کیش کمپ بزنیم. حتی به جز نوجوانان و جوان ها، ورزشکاران کشورهای اروپایی هم می توانند بیایند و در کمپ ما تمرین کنند. مطمئن باشید بعد از این همه سال دیگر من دنبال این نیستم که خودم را نشان دهم؛ بلکه می خواهم دینم را ادا کنم.
از کل آسیا به من درخواست دادند
من فعلا خودم درگیر ورزش حرفه ای هستم؛ اما افرادی را پیدا کردم تا به من در این زمینه کمک کنند. حتی با همین مربی امریکایی که در کشورش کمپ دارد، صحبت کردم و برنامه هایش را گرفتم. مربیانی از آلمان، لهستان، روسیه و بلاروس اعلام آمادگی کردند تا در صورت راه اندازی این کمپ بیایند و در ایران کار کنند. باور کنید از اکثر کشورهای آسیایی مثل هند، ژاپن و چین به من ایمیل می زنند و درخواست می کنند که با من تمرین کنند. مطمئنم در صورت راه اندازی این کمپ اتفاق بزرگی رخ خواهد داد.

تگ ها


اخبار روز دو و میدانی