تحسین برانگیز؛ توقف بازی به احترام بازیکن مسلمان

حرکت گلر کریستال پالاس در جریان بازی شب گذشته برابر لسترسیتی بسیار مورد توجه قرار گرفته است....

به گزارش "ورزش سه"، در ماه مبارک رمضان هستیم و بسیاری از ورزشکاران و فوتبالیست های حرفه ای مسلمان در دنیا حتی با وجود حضور در کوران رقابت های لیگ و تورنمنت هایی دیگر، روزه می گیرند. در همین رابطه شب گذشته اتفاقی جالب در بازی لسترسیتی و کریستال پالاس رخ داد.

لستر تیم سوم جدول لیگ برتر انگلیس که یکی از شانس های مسلم کسب سهمیه لیگ قهرمانان محسوب می شود، در ورزشگاه کینگ پاور میزبان پالاس بود. لستر ابتدا دقیقه ۱۲ از حریف خود عقب افتاد. ویلفرد زاها با گلزنی خود پالاس را در دقایق ابتدایی پیش انداخت تا لستر مجبور به زدن حداقل دو گل برای پیروزی و حفظ امیدواری به کسب سهمیه شود.

بازی به دقیقه ۳۴ و زمان افطار به وقت انگلیس رسیده بود که وسلی فوفانا مدافع ۲۰ ساله فرانسوی لستر به کنار زمین رفت و با نوشیدن آب، روزه خود را باز کرد. اتفاق تحسین بر انگیز اینکه ویسنته گوایتا گلر اسپانیایی پالاس در این لحظه بازی را شروع نکرد تا فوفانا به زمین برگردد.

این سومین دیدار متوالی بود که فوفانا با زبان روزه در میدان حضور داشت.

حرکت گوایتا در شبکه های اجتماعی بازتاب زیادی داشت و فوفانا نیز با انتشار پیامی در توئیتر از او تقدیر کرد و نوشت:« می خواستم از طرف خودم از لیگ برتر، باشگاه پالاس و گوایتا تشکر کنم که اجازه دادند در میانه بازی افطار کنم. همین است که فوتبال را به روزش فوق العاده ای تبدیل می کند.»

روزه گرفتن فوفانا با وجود درگیر بودن در بازی های چلسی واکنش های مثبتی را به همراه داشته است. یکی از دوست داران فوتبال در توئیتر خود نوشت:« بازی با زبان روزه احترام برانگیز است و هرگر کار ساده ای نیست.»

یکی دیگر نوشته:« برادر؛ تو الهام بخش ما هستی. دوستت داریم چون الگوی درستی هستی.»

فوفانا محصول آکادمی فوتبال سنت اتین است و از سال ۲۰۲۰ برای لستر بازی می کند.

لستر با ارائه نمایشی عالی در نیمه دوم، این بازی را در نهایت ۲-۱ برد. گل دقیقه ۸۰ کلیشی ایهیناچو بود که حکم به برتری روباه ها داد. قبل از او تیموتی کاستانیا در دقیقه ۵۰ کار را به تساوی کشانده بود.

تگ ها


فوتبال جهان منچستر سیتی لیگ برتر فوتبال