تحقیقات جدید یوفا از سیتی؛ محرومیت بیشتر در راه است!

محرومیت اخیر سیتی در پی افشاگری دو سال پیش نشریه اشپیگل بوده اما یوفا حالا قصد دارد تحقیقات جدیدی در مورد سال های ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۰ را شروع کند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، اتحادیه فوتبال اروپا روز جمعه به طور رسمی اعلام کرد باشگاه منچسترسیتی به دلیل نقض قوانین بازی جوانمردانه مالی یوفا و به اتهام سندسازی و اعلام غیرواقعی رقم درآمدهایش برای توجیه خریدهای نجومی بین سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ به مدت دو سال از حضور در مسابقات لیگ قهرمانان اروپا محروم است.

این باشگاه انگلیسی که حالا تنها امیدش برای نجات از این شرایط، تغییر این حکم توسط دادگاه حکمیت ورزش (‌CAS) است، اعتقاد دارد باشگاه‌های بزرگ اروپایی از جمله رئال مادرید و بایرن مونیخ در محرومیت سنگین آنها نقش دارند.

محرومیت اخیر در پی افشاگری دو سال پیش نشریه اشپیگل بوده اما یوفا حالا قصد دارد تحقیقات جدیدی در مورد سال های ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۰ را شروع کند.

سیتی از سال ۲۰۱۶ با اسپانسر خط هوایی اتحاد در ابوظبی امارات قرارداد همکاری بسته و یوفا می خواهد تحقیقات جدیدی در این زمینه انجام دهد.

در اسنادی که در نوامبر ۲۰۱۸ توسط اشپیگل افشا شده، مشخص شد که منچسترسیتی ارقامی غیرواقعی در مورد اسپانسرهایش بین سال های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ داده و یوفا پس از بررسی صحت این اسناد، این تیم را محروم کرد.

یوفا در ابتدا می خواهد بداند که آیا خط هوایی اتحاد مجاز است اسپانسرینگ منچسترسیتی را بر عهده داشته باشد یا خیر. به ادعای مدیر مالی سابق منچسترسیتی (خورخه چومیاس)، مالک باشگاه انگلیسی یکی از سهامداران عمده خطوط هوایی اتحاد است. همچنین باید بررسی شود که ارقام دریافتی اعلام شده از سوی سران منچسترسیتی از اسپانسر خود واقعی است یا خیر. 

سیتی علاوه بر محرومیت از حضور در رقابت های اروپایی، ۳۰ میلیون یورو نیز جریمه شده است. سران این باشگاه اعتقاد دارند در فرجام خواهی می توانند این محرومیت ها را کاهش داده یا پاک کنند.

بیشتر بخوانید:

خبر بد برای رئال مادرید؛ بازگشت ستاره سیتی

ونگر: اگر سیتی اشتباهی انجام داده باید مجازات شود

 

 

بیشتر بخوانید:

خبر بد برای رئال مادرید؛ بازگشت ستاره سیتی

ونگر: اگر سیتی اشتباهی انجام داده باید مجازات شود

 

 

تگ ها


فوتبال جهان منچستر سیتی لیگ برتر فوتبال