تحلیل کارشناسان از مشکلات بارسلونا: عدم انسجام + تغییرات در هافبک

تعدادی از کارشناسان ال‌موندو دیپورتیوو به تجلیل وضعیت فعلی بارسلونا و مشکلات این تیم پرداخته‌اند....

تعدادی از کارشناسان ال‌موندو دیپورتیوو به تجلیل وضعیت فعلی بارسلونا و مشکلات این تیم پرداخته‌اند.

به گزارش مدال، بارسلونای والورده میانگین امتیازی ضعیفی داشته و این مسئله باعث بروز واکنش‌های زیادی شده است. به همین دلیل روزنامه ال‌موندو که گرایشی کاتالانی دارد در گزارشی نظر تعدادی از کارشناسان را درباره بارسا بررسی کرده است.
لوبو کاراسکو گفته: باید اعتراف کنم نگران عدم انسجام تیم هستم. رقبا بارسا را آن‌قدر ضعیف می‌بینند که به خودشان اجازه فشار می‌دهند و حالا دیگر رقیبان قبل از بارسا به گل می‌رسند. از سوی دیگر برخی منابع خبر داده‌اند راکیتیچ، سمدو و دمبله که خودشان را در معامله با نیمار دخیل می‌دیدند بی‌انگیزه شده‌اند. در نتیجه مربی و رئیس باشگاه باید با آن‌ها صحبت کند.

ویکتور مونیوز، یکی دیگر از کارشناسان ال‌موندو گفته: با وجود بازی بد و شکست مقابل گرانادا، من بارسا را بهتر از رئال مادرید و اتلتیکو میبینم. مشکل تیم ترکیب است. سوارز و مسی مصدوم بوده‌اند و آماده نیستند. گریزمان هم هنوز جا نیوفتاده است. نکته مثبت تیم درخشش آنسو فاتی بوده که توانسته از این فرصت استفاده کند. دی یونگ و بوسکتس همیشه باید فیکس باشند و حضورشان در ترکیب ضروری است. بوسکتس در دو بازی مقابل بیلبائو و گرانادا حضور نداشت و بارسا هردو را باخت.
جولیو سالیناس گفته: باخت مقابل گرانادا اتفاقی نبود. این سبک بازی را ما بارها و بارها در فصول اخیر دیده‌ایم. مشکل بازی لیورپول هنوز هم وجود دارد. بارسا بدون خلاقیت و قابل پیشبینی بازی می‌کند. تزلزل دفاعی بیشتر شده، امضاهای جدید جواب نداده و گریزمان هنوز با تیم هماهنگ نشده است. دی یونگ خوب بود، اما ما به چند دی‌یونگ در خط هافبک نیاز داریم.
کارلوس رکساچ  هم اعلام کرده: هر مربی سبک خودش را دارد. من به همه آن‌ها احترام می‌گذارم. همیشه گفته‌ام ترکیب اصلی تیم باید مشخص باشد. طبیعی است که با مصدومیت‌ها و تغییرات انگیزه در بازیکنان باید جابجایی صورت گیرد. اما این مهم است که بازیکنان اصلی تیم خودت را بشناسی. بارسا هافبک‌های زیادی دارد. اما در خط هافبک نباید تغییرات زیادی ببینیم و باید در پست هافبک دفاعی، آرتور جای ژاوی و دی یونگ جای اینیستا باشند.

بیشتر بخوانید:

وضعیت قرمز در بارسلونا

تگ ها


ارنستو والورده بارسلونا گرانادا Primera División فوتبال