تخلف بزرگ در بازی جنجالی لیگ برتر

تیم فوتبال پیکان در بازی بسیار حساس و مرگ و زندگی امروز مقابل سایپا از شش بازیکن تعویضی استفاده کرد.&#۱۶۰;...

به گزارش "ورزش سه"، در حالیکه شاگردان تیم تارتار پنج تعویض قانونی خود را انجام داده بودند در دقیقه ۹۰+۷ رضا حبیب‌زاده جانشین حسین پورامینی دیگر بازیکن پیکان شد که با این تخلف احتمالا نتیجه بازی که به سود پیکان انجام شده از این تیم سلب شده و نتیجه آن به سود سایپا تغییر خواهد کرد.

این تخلف عجیب، برای اولین بار در لیگ برتر انجام شده و علت بروز آن ناهماهنگی میان ناظر مسابقه، داور چهارم و سرپرست پیکان بوده است.

از باشگاه سایپا خبر رسیده که مدیرعامل بلافاصله در محل باشگاه حاضر شده و اعتراض رسمی خود را تسلیم فدراسیون فوتبال کرده است تا به این تخلف حقوقی رسیدگی شود. جالب این که بازی امروز سایپا و پیکان با جنجالی بی سابقه و درگیری های شدید در کنار زمین در شرایطی به پایان رسید که سایپا نسبت به اعلام پنالتی از سوی آسمان خورشیدی معترض بود و فراز کمالوند مصاحبه‌ای آتشین در پایان مسابقه علیه داوری انجام داد و اعلام کرد که نتایج بازی‌ها در داخل زمین مشخص نمی‌شود.

این گزارش با انتشار تعویض های تصاویر پیکان به روز رسانی خواهد شد.

یکی از کارشناسان داوری در این خصوص می‌گوید: ماده قانونی مشخص و محرز است. شما پنج تعویض در سه وقت می‌توانید انجام دهید که البته بین دو نیمه محاسبه نمی‌شود و کلا پنج نفر را میتوانید وارد جریان بازی کنید و اگر نفر ششم را بیاورید، نتیجه ۳-۰ می‌شود.

وی افزود: شما میتوانید به خاطر شرایط بازی، دنبال تعویض ششم هم باشید. مربی میتواند اشتباه کند اما تعویض نباید انجام شود. شما فقط ۵ بازیکن را باید وارد بازی کنید.

تگ ها


فوتبال ایران سایپا پیکان تهران فوتبال