تدابیر امنیتی کنفدراسیون آسیا برای دیدار ایران و عراق

ضوابط امنیتی کنفدراسیون آسیا برای دیدار دو تیم ایران و عراق در چارچوب انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر اعلام شد...

به گزارش مدال، یک منبع موثق در کاروان تیم‌ملی فوتبال عراق به خبرگزاری بغداد الیوم گفت: ناظر امنیتی کنفدراسیون فوتبال آسیا به اعضای تیم‌ملی فوتبال عراق اعلام کرد که اجازه  هیچ‌گونه اقدام منجر به شعارهای سیاسی و حمل تصاویر رهبران سیاسی در ورزشگاه امان را ندارند. بازیکنان و هواداران تیم‌های ملی فوتبال عراق و ایران فقط می‌توانند پرچم کشورهای خود را حمل کنند.
این ناظر امنیتی همچنین در پاسخ به درخواست فدراسیون فوتبال عراق برای سکوت یک دقیقه‌ای پیش از آغاز بازی برابر ایران به احترام قربانیان حوادث اخیر عراق اعلام کرد هنوز فیفا در این رابطه اظهارنظر نکرده است.
بر اساس این گزارش، ۳۰۰ نیروی امنیتی اردنی وظیفه تامین امنیت در ورزشگاه بازی عراق و ایران، اطراف ورزشگاه و سطح شهر امان را بر عهده می‌گیرند.
مسئولان اردنی که امور اجرایی میزبانی را برعهده دارند، هماهنگی قابل توجهی در نیروی حفاظتی پلیس (اسکورت) و حمل و نقل داشته‌اند که این موضوع رضایت هر دو تیم را در پی داشته است.
تمرین دو تیم با حضور مقامات فدراسیون دو کشور و همچنین مسئولان امنیتی مسابقه برگزار شد. مسئول امنیتی مسابقه ایران و عراق یک استرالیایی است که اصالت لبنانی دارد.
مسیرهای مشخصی برای هواداران دو تیم برای حضور در ورزشگاه محل برگزاری بازی در نظر گرفته شده که این مسیرها چندین و چند بار مورد بازبینی قرار گرفته است.
عصر امروز یک بررسی میدانی بیش از یک ساعته از ورزشگاه امان توسط مسئولان ایرانی، عراقی، اردنی و مقامات حاضر از سوی فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا صورت گرفت. تمام جزئیات و نکات در این بازدید مورد بازنگری و بررسی مجدد قرار گرفت تا بازی بدون هیچ مشکلی برگزار شود.
بلیت‌های مربوط به تیم ایران توسط فدراسیون فوتبال عراق به مسئولان فدراسیون کشورمان تحویل داده شده است.
تیم‌های ملی فوتبال عراق و ایران ساعت ۱۷:۳۰ دقیقه فردا در اردن به مصاف هم می‌روند.

بیشتر بخوانید:

برخورد گرم ملی‌پوشان با بازیکنان عراق + عکس

تگ ها


تیم ملی فوتبال ایران کیروش ویلموتس ایران عراق مقدماتی جام جهانی بازی ایران و عراق تیم ملی عراق لیگ برتر فوتبال ایران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال