Banner

تدوین آیین نامه جدید فیفا بر اساس ادب لقمان و فوتبال ایران!

انگار فیفا مثل لقمان حرکت کرده و هر آنچه به نظرش در فوتبال بد اخلاق ایران بد آمده آن را انجام نداده تا با ادب شود!...

محمد سررشته داری

آیین نامه انضباطی فیفا 2019 جدا انگار برای فوتبال ایران نوشته شده است. انگار فیفا فوتبال ایران را گذاشته جلوی خودش و برای آن آیین نامه نوشته است. به لقمان گفتند ادب از که آموختی گفت از بی ادبان، انگار فیفا مثل لقمان حرکت کرده و هر آنچه به نظرش در فوتبال بد اخلاق ایران بد آمده آن را انجام نداده تا با ادب شود! 
لیزر انداختن، استفاده از مواد آتش زا، بی تکلیف بودن بدهی های باشگاه ها، تبعیض های جنسیتی و ... همه و همه درگیر در فوتبال ایران به هم ریخته و عجیب و غریب است و تا  کنون عزم جدی برای تغییر آن در فوتبال ایران دیده نشده است. 
فیفا تازه به ما تخفیف هم داده، آنها اگر می دانستند که باشگاه های خصوصی ما اندازه دو یا سه تا باشگاه بیشتر نیستند شاید کلا فوتبال ایران را تعلیق می کردند و به دنیا می گفتند هر کاری اینها کرده اند شما نکنید!
در واقع به نظر می رسد برای فوتبال دنیا ما اضافه هستیم و هر کاری که می کنیم کلا اشتباه و غلط است. 
نکته اینجاست که در بسیاری موارد کمیته انضباطی و کمیته اخلاق خود ما نسبت به بسیاری از باشگاه ها کوتاه می آیند و این باشگاه های قدرتمند هستند که برای فوتبال ایران تعیین تکلیف می کنند و این کمیته انضباطی است که از فضای مجازی و حقیقی هواداران تیم های پر طرفدار می ترسد. 
اصالتا شاید به همین دلایل است که تاج گیر داده و می خواهد حتما موضوع های امنیتی را برای ورزشگاه ها حل کند. هر چه هست اینکه فیفا انگار فوتبال ما را سرلوحه دیگران کرده است و در همان بند های ابتدایی هم تاکید دارد که موضوع فوتبال با تبعیض جنسیتی جور نیست و این مهمترین موضوع مورد بحث فیفا در فوتبال دنیا و به ویژه در ایران است. 
فیفا دوباره تاکید کرده که مسائل سیاسی و مذهبی نباید در فوتبال باشند اما نکته مهمتر از آن اینست که در این آیین نامه اینستا گرام هم هست. هم اینستا گرام و هم تلگرام و همه شبکه  های اجتماعی دیگر. 
در واقع فیفا حتی بد اخلاقی های اینستاگرامی و تلگرامی را هم نمی پذیرد و برای آن آیین نامه نوشته است. 
شما فکر می کنید این آیین نامه ها در ایران هم در نهایت اجرا می شود یا اینکه چند خانم منتخب و مشخص را به ورزشگاه ها می فرستیم و دوباره کمیته انضباطی ما از فضای مجازی می ترسد و با متخلفان برخورد نمی کند؟
 امیدوارم به جای کلک زدن به فیفا در پی حل موضوعات با صداقت کامل باشیم از خصوصی سازی بگیرید تا برسید به بدهی ها و ورود بانوان به ورزشگاه ها و ...

بیشتر بخوانید:

رونمایی از قوانین جدید فیفا؛ فوتبال ایران در آستانه خطری بزرگ!

 

تگ ها


قوانین جدید فیفا محمد سررشته‌داری یادداشت اختصاصی لیگ برتر خلیج فارس فوتبال