تذکر فدراسیون پزشکی به فوتبالیست‌های بدون ماسک

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی گفت که به فوتبالی‌هایی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، تذکر خواهند داد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، غلامرضا نوروزی رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی با حضور در استودیو شبکه سوم، درخصوص مسائل مختلفی در زمینه کرونا و ورزش صحبت هایی را مطرح کرد که در بخشی از آن، او به ماسک نزدن فوتبالی ها نیز واکنش نشان داد.


نوروزی درباره شادی گل بازیکنان در مسابقات فوتبال و اینکه آیا این مسئله مشکلی ایجاد نمی کند، گفت: پروتکل های شروع مسابقات، گلزنی و پایان مسابقات با یکدیگر متفاوت بود. دست دادن در شروع و پایان مسابقات یا تجمع پس از گلزنی، خطر ابتلا را افزایش می دهد. در پروتکل ها قید شده که اردوهای تیم های ملی و لیگ با شرایط خاصی که با جزئیات کامل توضیح داده شده، در اختیار مسئولین مسابقات، مسئولین تیم ها و حتی ورزشکاران توضیح داده شده است.


وی در واکنش به ماسک نزدن اسکوچیچ سرمربی تیم ملی و بازیکنان دیگری نظیر وریا غفوری، رشید مظاهری، میلاد سرلک، شجاع خلیل زاده، رادوشوویچ و... گفت: درست است که فدراسیون پزشکی ورزشی و ستاد کرونا در ورزش مسئولیت رعایت و نظارت پروتکل ها را برعهده دارد ولی درخصوص فوتبال، مسئولیت ریز قضایا به عهده مسئولین پزشکی فدراسیون است.


وی ادامه داد: رعایت پروتکل ها یک مسئله اخلاقی و وجدانی است اینکه ما علاوه بر اینکه مسئول جان خودمانیم، مسئولیت سلامتی دوستان و خانواده هایمان را برعهده داریم. به همین دلیل باید پروتکل های بهداشتی قطعا رعایت شود و قطعا در این زمینه تذکر خواهیم داد تا پروتکل ها رعایت شود.

بیشتر بخوانید:

واکسن کرونا؛ فوتبالیست‌ها در اولویت نیستند

تگ ها


فدراسیون پزشکی ورزشی ویروس کرونا فوتبال