ترابی: آرزویم بود برابر کاشیما برای پرسپولیس بازی می کردم

خرید تابستانی پرسپولیس که با توجه به محرومیت سرخپوشان در سایپا تهران حضور دارد، امیدوار است شاگردان برانکو ایوانکوویچ در بازی برگشت مرحله فینال لیگ قهرمانان آسیا به برتری دست پیدا کرده و جام قهرمانی را در ورزشگاه آزادی بالای سر ببرند ......

خرید تابستانی پرسپولیس که با توجه به محرومیت سرخپوشان در سایپا تهران حضور دارد، امیدوار است شاگردان برانکو ایوانکوویچ در بازی برگشت مرحله فینال لیگ قهرمانان آسیا به برتری دست پیدا کرده و جام قهرمانی را در ورزشگاه آزادی بالای سر ببرند.

به گزارش مدال، مهدی ترابی به همراه سایپا روزهای موفقی را پشت سر گذاشته و به محض پایان یافتن محرومیت پرسپولیس از جذب بازیکن با توجه به قراردادی که در تابستان به امضا رسانده می‌تواند برای قهرمان ایران به میدان برود. ترابی در دو دیدار مقابل استقلال تهران موفق ظاهر شد و دوران طلایی را به همراه سایپا و همچنین حضور در تیم ملی سپری می‌کند.  وینگر سرعتی و خوش تکنیک درباره وضعیت  خود، بازی برابر استقلال و حضور پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا با ایلنا گفت و گو کرده که در ادامه می‌خوانید:

* چطور شد که امضای قرارداد با پرسپولیس را انتخاب کردی؟

سایپا برای من تیمی بود که در آن پیشرفت کردم و ارق خاصی به آن دارم، امیدوارم  همیشه موفق باشد و نتایج خوبی کسب کند. من هم به نظر خودم زمان آن فرا رسیده بود که سایپا را ترک کنم و خداراشکر مقصدم بعد از سایپا تیم بزرگ پرسپولیس است. امیدوارم روند خوبم را در پرسپولیس هم ادامه بدهم و به آن هدفی که دارم در این تیم دست پیدا کنم.

* از عملکردت در فصل جاری راضی هستی؟

این را اصلا قبول ندارم که در نیم فصل اول انگیزه کافی نداشتم. من از سایپا رشد کردم و ارق خاصی به سایپا دارم و چون در اینجا رشد کردم شاید عملکردم به خوبی سال گذشته نبوده ولی قطعا در این چند بازی آینده سعی می‌کنم بهترین عملکرد را برای سایپا داشته باشم که ان شاء الله بتوانم با آمادگی کامل نیم فصل اول را آغاز کنم.

* پرسپولیس بهترین انتخاب بود؟

به نظرم پرسپولیس در حال حاضر یکی از بهترین تیم‌های ایرانی است، من هم این آرزو را داشتم که روزی برای آن بازی کنم و امیدوارم به زودی به این رویا برسم. هدف‌های بزرگتری را دنبال می‌کنم، باید ریسک کنم و پرسپولیس به نظرم بهترین انتخابی بود که انجام دادم و منتظر هستم تا از نیم فصل دوم بازی‌های خوبی برای آن انجام بدهم و هواداران هم از من راضی باشند.

* برای انتخاب پرسپولیس با بازیکن یا مربی مشورت داشتی؟

واقعیت این است که در ابتدا با علی آقا مشورت کردم و ایشان گفتند که بهترین تصمیم را گرفته‌ای و واقعیت خیلی در این مسیر به من کمک کردند و امیدوارم در چند بازی پیش رو برای ایشان و تیم عملکرد خوبی داشته باشم که با روحیه خوبی نیم فصل دوم را آغاز کنم.

* بازیکنان پرسپولیس شنبه هفته آینده بازی حساسی پیش رو دارند.

من هم مانند تمام طرفداران آرزویم موفقیت پرسپولیس در آسیاست که امید دارم پرسپولیس با قهرمان دل همه طرفداران و مردم ایران را شاد کند و یک شادی خوبی داشته باشیم. قطعا پرسپولیس شانس بزرگی دارد چون در ورزشگاه آزادی بازی می‌کند و از حمایت طرفدارانش بهره می‌برد. آنها این را ثابت کردند که خیلی خوب می‌توانند به بازی برگردند. این را در بازی با الدحیل و السد دیدیم. در بازی‌های قلبی آسیا هم به همین شکل؛ آرزو دارم پرسپولیس با تمام قوا و کمک طرفداران شب فراموش نشدنی را رقم می‌زند. امیدوارم سال موفق پرسپولیس با قهرمانی آسیا تکمیل شود.

* بازی رفت با برتری نماینده ژاپن به پایان رسید؛ به نظرت چقدر پرسپولیس شانس قهرمانی دارد؟

ان شاء الله روز شنبه با یک همدلی خوب و دعای میلیون‌ها مردم ایران در کنار  بازی خوب بازیکنان پرسپولیس بتواند نتیجه را برگرداند چون واقعا استحقاقش را دارد و این را در مراحل قبلی ثابت کرده است و می‌تواند به جام قهرمانی دست پیدا کند چون لیاقت آن را دارد.

* در جام حذفی مقابل استقلال با 10 بازیکن در ضربات پنالتی صعود کردید.

به نظرم بازی با استقلال یک بازی خوب برای کل تیم سایپا بود و از زمانی که 10 نفره شدیم خیلی خوب بازی کردیم و اینطور نبود که عقب بکشیم حتی یکی از گل‌های ما زمانی که 10 نفره بودیم به ثمر رسید و به نظرم بازیکنان غیرت گذاشتند و خوب بازی کردند. چون ما حدود 100 دقیقه  10 نفره بازی کردیم و یک روز خوبی برای سایپا شد و حتی می‌توانستیم در طول وقت‌های معمولی برنده بازی هم شویم که اینگونه نشد اما خداراشکر آن هدفی که داشتیم و به صعود از مرحله یک هشتم نهایی دست پیدا کردیم.

* نظرت راجع به پنالتی که از دست دادی چیست؟

به هر حال این اتفاق ها در فوتبال پیش می‌آید و مطمئن باشید پنالتی که از دست دادم را طول فصل جبران می‌کنم.

* بازی در چمن ورزشگاه آزادی چقدر متفاوت بود؟

حقیقتا زمین ورزشگاه آزادی صاف و یکدست است و این همان چیزی است که در سایپا از آن بهره نمی‌بریم؛ ما مقابل استقلال و پرسپولیس در ورزشگاه تختی بازی کردیم و در واقع تختی زمین خیلی بدی بود و شرایط بازی نداشت. حتی در دستگردی هم به نظرم زمین آنچنان خوبی نداریم و امیدوارم این شرایط بهتر شود و بازیکنانی مثل من چون بیشتر پا به توپ حرکت می‌کنند زمین صاف می‌تواند به آنها کمک کند.

* دوست داشتی در فینال به همراه پرسپولیس مقابل کاشیما آنتلرز بازی می‌کردی؟

آرزوی هر بازیکنی این است که در فینال آسیا بازی کند و امیدوارم در سال بعدی با پرسپولیس در این مرحله بازی کنم. ان شاء الله امسال قهرمان شوند و سال بعد با هم نتایج خوبی کسب کنیم.

تگ ها


لیگ برتر خلیج فارس فوتبال