ترابی:بازیکن استقلال جو سکو‌ها را به هم ریخت/باید سپاهان را ببریم

مهدی ترابی گفت: وقتی لیگ شروع شد، همه بازیکنان همقسم شدیم که بار دیگر به قهرمانی برسیم و به قول هواداران، پوکر قهرمانی را تکمیل کنیم....

مهدی ترابی گفت: وقتی لیگ شروع شد، همه بازیکنان همقسم شدیم که بار دیگر به قهرمانی برسیم و به قول هواداران، پوکر قهرمانی را تکمیل کنیم.

به گزارش مدال،پرسپولیس امروز در ورزشگاه آزادی میزبان سپاهان است؛ یک بازی بسیار حساس و مهم که از نظر برخی پرسپولیسی‌ها، امتیازاتش حتی از بازی با استقلال هم ارزشمندتر است. در این شرایط، بازیکنان پرسپولیس شرایط ویژه‌ای دارند. مهدی ترابی در مصاحبه ای، به سؤالات مختلف در خصوص شرایط جوی سرخپوشان قبل از بازی با سپاهان و حواشی دیگر جواب می‌دهد:
*بازیکنان می‌گویند به لحاظ روحی شرایط خوبی دارند، وضعیت خودت چطور است؟
خدا را شکر می‌کنم که در بهترین وضعیت ممکن هستیم، چون واقعاً برد دلچسبی بود و باعث شادی هواداران شد. ما هم به خاطر طرفداران پرسپولیس، خوشحالیم. بالاخره سه امتیاز شهرآورد برای همه ما مهم بود که آن را به دست آوردیم. البته این را هم بگویم که بهتر از حریف‌مان بازی کردیم و برنده شدیم.
*اما می‌گویند برد در شهرآورد برای پرسپولیس به صورت شانسی رقم خورد؟
اصلاً این موضوع را قبول ندارم. بالاخره همه بازی را دیدند. ما جدا از آنکه از دروازه خودمان محافظت کردیم و گلی نخوردیم، توانستیم گل بزنیم و همین امر، قدرت‌مان را نشان می‌دهد. بازی سختی بود ولی اصلاً با شانس در آن پیروز نشدیم. شرایط به شکلی بود که نمی‌شد با شانس و اقبال این بازی را برد. استقلال هم تیم قدرتمندی داشت و توانست به ما فشار بیاورد. آن‌ها حتی پنالتی هم گرفتند و شانس‌هایی داشتند ولی در نهایت ما بازی را بردیم.
*فکرش را می‌کردی علیرضا بیرانوند بتواند آن پنالتی را مهار کند؟
بیرانوند دروازه‌بان تیم ملی است و در بهترین روز‌های فوتبالش به سر می‌برد. او پنالتی کریستیانو رونالدو را هم مهار کرده و غیر از جام جهانی توانست در جام ملت‌های آسیا هم پنالتی بگیرد. این موضوع نشان می‌دهد یک دروازه‌بان «پنالتی‎گیر» است. البته پنالتی زدن به دروازه‌ای که بیرانوند در آن ایستاده واقعاً سخت است و همه فوتبالیست‌ها این موضوع را می‌دانند. حتی او در تمرینات هم به سختی گل می‌خورد.
*جو شهرآورد چندان جالب نبود. چرا این اتفاقات رخ داد؟
شهرآورد همیشه حساس و پر از درگیری است. این مسائل برای بازیکنان طبیعی شده ولی این بار شرایط تغییر کرد و کمی وضعیت به هم ریخت. با این حال ما فقط از این بازی، پیروزی می‌خواستیم که آن را به دست آوردیم.
*در مورد درگیری‌ها صحبت نمی‌کنی؟
نمی‌دانم چه بگویم، چون در هیچ کدام از این درگیری‌ها حضور نداشتم و چیزی هم ندیدم. البته مطمئنم فحاشی صورت گرفته و بازیکنان ما از این موضوع به شدت ناراحت بودند.
*به کدام بازیکنان توهین شد؟
همه ما شنیدیم که به شجاع فحش دادند. شجاع آدمی نیست که الکی حرف بزند، قطعاً به شجاع فحش دادند. او دروغ نمی‌گوید. جو شهرآورد برای دقایقی به کلی به هم ریخت. البته نمی‌خواهم زیاد در این مورد صحبت کنم، چون فکر می‌کنم برخی از این اتفاقات به خاطر حساسیت و هیجان بالای شهرآورد بوده و طبیعی است.
*چه کسی اول از همه فحاشی و دعوا‌ها را شروع کرد؟
یکی از بازیکنان استقلال جو سکو‌ها را به هم ریخت. همان‌طور که گفتم چندان تمایل ندارم در این مورد صحبت‌ها را ادامه بدهم. هرچه بود، تمام شد و باید نگاه‌مان به بازی‌های بعدی باشد.
*دو بار در شهرآورد بازی کردی و دو برد داری. این آمار خیلی خوبی برای یک بازیکن به حساب می‌آید. نظر خودت چیست؟
واقعاً از این دو پیروزی خوشحالم. شاید هر بازیکنی دنبال این آمار‌ها باشد ولی من زیاد به این مسائل توجه نمی‌کنم. بالاخره در فوتبال اتفاقات زیادی رخ می‌دهد. فقط خوشحالم که توانستیم کار‌های بزرگی در این دو بازی اخیر مقابل استقلال انجام بدهیم.
*رابطه‌ات با مهدی عبدی چطور است؟
او پسر خوب و بی‌حاشیه‌ای است که با زدن این گل، پیشرفت خود را شروع کرد. برای این بازیکن واقعاً خوشحالم و برایش آرزوی موفقیت می‌کنم. می‌دانم عبدی گل‌های بیشتری برای تیم ما به ثمر می‌رساند.
*به طور کلی تعویض‌های گابریل کالدرون در شهرآورد را چطور دیدی؟
او مربی حرفه‌ای است و تعویض‌هایش هم عالی بود. هر سه بازیکنی که وارد ترکیب ما شدند، توانستند نقش خود را به خوبی در ترکیب اصلی ایفا کنند. یکی از این بازیکنان هم گل ما را به ثمر رساند. به طور کلی همه بازیکنان ما در شهرآورد با تمام توان و انرژی بازی کردند و با حمایت هواداران توانستیم به برد برسیم.
*از پستی که در پرسپولیس بازی می‌کنی، رضایت داری؟
من هم یکی از بازیکنان پرسپولیس هستم و در پستی بازی می‌کنم که کادر فنی بگوید. تحت هر شرایطی به نظرات گابریل کالدرون احترام می‌گذارم؛ چه هافبک بازی کنم یا مهاجم کناری و وینگر. هر جایی بازی کنم، اعتراضی ندارم. کالدرون نیز این هنر را دارد که از بازیکنان در چه جایگاهی بهره ببرد تا بیشترین کارایی را داشته باشند.
*پرسپولیس با این شرایط می‌تواند در این فصل هم موفق باشد؟
وقتی لیگ شروع شد، همه بازیکنان همقسم شدیم که بار دیگر به قهرمانی برسیم و به قول هواداران، پوکر قهرمانی را تکمیل کنیم. کارمان واقعاً سخت و دشوار است، اما چون تیم یکدست و کاملی داریم، می‌توانیم به قهرمانی برسیم. در حال حاضر، در همه پست‌ها بازیکنان بسیار خوبی در ترکیب پرسپولیس حضور دارند و با تفکرات گابریل کالدرون و حمایت هواداران توانایی تکرار قهرمانی‌ها را داریم.
*و بازی با سپاهان در پیش است. این دیدار را چطور می‌بینی؟
سپاهان تیم سرسختی است و آن‌ها رقیب ما در راه قهرمانی هستند. بازی دشواری برای هر دو تیم است. سپاهان هم بازیکنان بسیار خوبی دارد ولی ما هم پرسپولیس هستیم و در خانه باید سه امتیاز را بگیریم. برای این هدف، دو برابر بازی‌های دیگر تلاش خواهیم کرد.

بیشتربخوانید:

غفوری: حرفی برای گفتن نیست/ گلی که خوردیم هند ترابی بود

تگ ها


لیگ برتر فوتبال ایران ترابی:بازیکن استقلال جو را به هم ریخت مهدی ترابی لیگ برتر خلیج فارس فوتبال