ترابی - قلی زاده بازی می کنند؟

پرسپولیس و سایپا فردا در حالی به مصاف هم می روند که سرخپوشان پایتخت برای قهرمانی به یک تساوی احتیاج دارند اما سایپا جهت رسیدن به سهمیه آسیایی، فرصت هیچ موقعیت سوزی را ندارد ......

پرسپولیس و سایپا فردا در حالی به مصاف هم می روند که سرخپوشان پایتخت برای قهرمانی به یک تساوی احتیاج دارند اما سایپا جهت رسیدن به سهمیه آسیایی، فرصت هیچ موقعیت سوزی را ندارد.
علی دایی این فصل با تیمی که بازیکنانش تلفیقی از جوانانِ توانا و فوتبالیست های باتجربه است، توانسته جایگاه مناسبی را برای خود دست و پا کند و در فاصله 5 هفته تا پایان، شانه به شانه قدرت های همیشگی فوتبال ایران باشد.
این نتایج قابل قبول در حالی به دست آمده اند که سایپا دو گوهر ارزشمند را در ترکیب خود دارد؛ مهدی ترابی و علی قلی زاده. ترابی در فصول اخیر، به عنوان پدیده فوتبال ایران ظاهر شده و همیشه مشتریان دست به نقدی در ایران و خارج از ایران داشته اما سایپایی ها او را با چنگ و دندان حفظ کرده اند و حالا او به مهره اصلی تیمشان در لیگ هفدهم تبدیل شده است. علی قلی زاده هم در فصل جاری به سطح اول فوتبال ایران رسید و با سرعت بالا، تکنیک اعجاب انگیز و شمایلی نیکو، فوتبال دوستان ایرانی و البته کارلوس کی روش را مجذوب خود کرد.
این دو، ملی پوشان سایپا در اردوی اخیر بودند اما فرصت چندانی برای بازی نیافتند. البته قلی زاده در بازی با سیرالئون فیکس بود و اتفاقا در اولین بازی ملی، 2 گل هم زد تا به عنوان رقیبی جدی برای تمام هافبک های تیم ملی نمایان شود. مهدی ترابی نیز در مقابل یکی از حریفان آفریقایی یعنی تونس به میدان رفت و یک فرصت گل حساس را از دست داد تا تیم کارلوس کی روش، مغلوب تونس شود.
البته گفته می شود ترابی مصدومیتی داشت و همین موضوع، یکی از دلایل کمتر بازی کردنش عنوان می شود.
ترابیِ 23 ساله و قلی زاده 22 ساله، این فصل در بازی با دیگر تیم پرطرفدار یعنی استقلال، نمایش بسیار دلپذیری داشتند و در هر دو بازی رفت و برگشت، یکی از عوامل حفظ شکست ناپذیری مقابل آبی پوشان پایتخت بودند. اما در دیدار رفت برابر پرسپولیس، ترابی غایب بود و قلی زاده هم در فرصت 87 دقیقه ای کار خاصی انجام نداد تا سایپا با 2 گل مغلوب پرسپولیس شود.
حالا این دو اردوی سخت تیم ملی را پشت سر گذاشته اند و مشخص نیست علی دایی، ستاره هایش را در ترکیب اصلی قرار می دهد یا برنامه دیگری برایشان دارد. مسئله مشخص این است که سایپا برای بقا در کورس نایب قهرمانی، نیاز شدیدی به سه امتیاز جدال با پرسپولیس دارد.

تگ ها


اخبار روز سایپا لیگ برتر خلیج فارس فوتبال