تراشتگن: ما بارسلوناییم و برای قهرمانی می‌جنگیم

گلر آلمانی بارسلونا قول داد تا زمانی که به لحاظ ریاضی شانس قهرمانی در لالیگا داشته باشند، پاپس نکشند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، شب گذشته در دیدار معوقه از هفته چهارم فصل جاری رقابت‌های لالیگای اسپانیا بارسلونا در خانه سویا به کسب تساوی ۱-۱ بسنده کرد.

در این بازی نخست این سویای میزبان بود که با گلزنی پاپو گومز از روی پاسی از ایوان راکیتیچ در دقیقه ۳۲ پیش افتاد. بارسلونا اما بازنده به رختکن نرفت، چرا که درست در آخرین دقیقه نیمه اول، توسط آرائوخو روی پاسی که عثمان دمبله به او داده بود، گل تساوی را به ثمر رساند.

دو تیم در حالی به تساوی و تقسیم امتیازات رضایت دادند که سویا از دقیقه ۶۴ با اخراج مدافع میانی‌اش ژول کنده ۱۰ نفره به بازی ادامه داد. کنده به دلیل کوبیدن توپ به صورت جوردی آلبا و رفتار غیرورزشی‌ از داور کارت قرمز گرفت. 

با نتیجه‌ای که در این بازی رقم خورد، بارسلونا برای هفتمین بار در فصل جاری مساوی کرد و ۲۸ امتیازی شد تا با یک پله صعود در رده هفتم جدول قرار بگیرد.

این بازی شماره ۳۰۰ تراشتگن با پیراهن بارسا بود. گلر آلمانی در ۱۲۰ بازی کلین شیت کرده و البته ۳۰۰ بار نیز دروازه اش باز شده است.

او در پایان بازی گفت:« شرایط خوبی دارم و مصدوم نیستم. اگر مشکل زانو داشتم، قطعا برابر سویا بازی نمی کردم. جراحی ای که تابستان داشتم خوب پیش رفت و دیگر مشکلی ندارم.

شرایط بارسا خوب نیست و مثل خیلی از تیم های دیگر از کرونا ضربه دیده ایم. مسئولان در تلاشند تا وضعیت تیم را بهتر کنند و باید صبر کرد. خوشحالم که بازی شماره ۳۰۰ خودم برای بارسا را انجام دادم و این برایم بسیار خاص است.»

تراشتگن ادامه داد:« فاصله با صدر کمی زیاد شده ولی ما بارسلوناییم و نباید ناامید شویم. برابر سویا نشان دادیم که تیم در مسیر درستی قرار گرفته و حس بسیار خوبی پس از پایان مسابقه دارم. معتقدم رفته رفته به روزهای اوج مان باز خواهیم گشت و تا زمانی که روی کاغذ شانس قهرمانی داشته باشیم، مبارزه خواهیم کرد.»

 

تگ ها


سویا مارک آندره ترشتگن فوتبال جهان بارسلونا لالیگا فوتبال