تراشتگن: چرا قراردادم با بارسلونا را تمدید کردم؟

گلر آلمانی بارسلونا از بودن در این باشگاه رضایت کامل دارد و در مورد تمدید قراردادش صحبت کرد....

به گزارش "ورزش سه"، مارک آندره تراشتگن سال ۲۰۱۴ بود که از مونشن گلادباخ راهی بارسلونا شد. او مدتی ذخیره کلودیو براوو بود ولی از سال ۲۰۱۶ که براوو به سیتی رفت، توانست پیراهن اصلی بارسا را به تن کند و در سال های اخیر ثابت کرده است که از بهترین دروازه بانان دنیاست.

در ماه های اخیر اخبار و شایعات زیادی در مورد او شنیده می شد و می گفتند که قصد ترک بارسا را دارد ولی در نهایت قراردادش را تمدید کرد.

تراشتگن در مصاحبه با بارسا تی وی گفت:« بارسلونا خانه من و خانواده‌ام شده است. چه در زمین و چه در خارج زمین، از بودن در اینجا خوشحال هستیم. بنابراین مسیری که باید دنبال می‌شد، روشن بود. هدف من و باشگاه بارسلونا همیشه دستیابی به توافقی برای تمدید قرارداد به منظور ادامه داستانی بود که در سال ۲۰۱۴ با هم شروع کردیم.»

دروازه‌بان آلمانی که تاکنون با این تیم ۱۲ قهرمانی از جمله چهار قهرمانی در لالیگا و یک قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را تجربه کرده است، ادامه داد:« تنها بحث بازی کردن برای بزرگترین باشگاه دنیا نیست و موضوع فراتر از این است. مردم شهر بارسلونا و هواداران از همان ابتدا با من به مانند عضوی از خود رفتار کرده‌اند که این برایم مهم است و حسی است که هیچ وقت فراموش نخواهم کرد.»

تراشتگن ۲۸ ساله بارسا که با ریکاوری کامل روی زانوی مصدومش  این ماه به میادین بازگشت، در پایان گفت:« می‌خواهم سال‌های بیشتری در بارسلونا باشم و به کسب عناوین قهرمانی ادامه بدهم. انگیزه‌ای بالاتر از این وجود ندارد. امیدوارم در آینده نزدیک با حضور هواداران‌مان به این مهم دست یابیم.»

دروازه‌بان تیم ملی فوتبال آلمان از زمانی که به بارسلونا ملحق شده، تاکنون در ۱۵۲ بازی لالیگایی درون دروازه این تیم ایستاده است و در ۶۴ بازی هم موفق شده دروازه‌اش را بسته نگه دارد که از این حیث تنها یان اوبلاک، دروازه‌بان اتلتیکومادرید بهتر از او عمل کرده که آمار ۱۱۰ بازی بدون گل‌خورده را در ۱۹۸ بازی از خود برجای گذاشته است.

تگ ها


مارک آندره ترشتگن بارسلونا