ترامپ علیه کی روش و نصف تیم ملی !

کارلوس کی روش، سرمربی تیم ملی ایران از فیفا درخواست کرد به موضوع تحریم ایران توسط کمپانی نایکی ورود کنند ......

کارلوس کی روش، سرمربی تیم ملی ایران از فیفا درخواست کرد به موضوع تحریم ایران توسط کمپانی نایکی ورود کنند.

پس از خروج آمریکا از برجام و اعمال تحریم‌های جدید، کمپانی نایکی نیز در راستای همین تحریم‌ها اعلام کرده که بازیکنان ایرانی که با این کمپانی برای پوشیدن کفش‌ها و دیگر وسائل قرارداد دارند، حق استفاده از این وسائل را نخواهند داشت.

این در حالیست که سامان قدوس با کمپانی نایکی قرارداد دارد و از کفش‌های این کمپانی استفاده می‌کند و حالا با موضوع تحریم، مشخص نیست تکلیف او چگونه خواهد شد. از همین رو کارلوس کی روش از فیفا درخواست کرده که به موضوع رسیدگی کنند.
او گفت:" بازیکنان ما به وسایل این کمپانی عادت کرده اند و اینکه در فاصله یک هفته تا شروع بازی ها، مجبور به تغییرات شوند، اتفاق خوبی نیست. از فیفا درخواست کردیم که به این موضوع رسیدگی کند."

کی روش همچنین به این نکته اشاره کرده است که این اقدام نایکی یک اقدام بر اساس مسائل سیاسی است که ارتباطی به ورزش ندارد که این قضیه می تواند واکنش فیفا را به دنبال داشته باشد. در گزاش اوژوگو به مصاحبه مهدوی کیا نیز اشاره شده است. مهدوی کیا گفته است که جام جهانی تورنمنتی برای متحد کردن ملت هاست و این تصمیم غیرمنطقی، دقیقا مقطع مقابل این هدف قرار دارد.
حدود 60 درصد بازیکنان ایران از وسایل کمپانی نایکی استفاده می‌کنند و حتی تکلیف آنهایی که با این کمپانی قرارداد ندارند نیز مشخص نیست. روز گذشته، مهدی ترابی، مسعود شجاعی و کریم انصاری فرد در تمرینات، کفش‌های نایکی را به تن کردند و به نظر برنامه ای برای تغییر در تیم ملی وجود ندارد.
تحریم‌ها 6 ماه پس از اعلام رسمی ترامپ اعمال خواهند شد و بیشتر کمپانی ها در این فرصت تصمیم گرفته اند همکاری خود با ایران را کاهش دهند

در روزهای اخیر این ادعا مطرح شده بود که ممنوعیت نایکی فقط مربوط به بازیکنان ایرانی ای است که با این کمپانی تحت قرارداد بودند ولی مصاحبه کی روش نشان می دهد که هیچ بازیکنی حتی اگر تحت قرارداد با نایکی هم نباشد، حق استفاده از محصولات ان را ندارد

نکته قابل توجه استفاده خود کی روش از برند نایکی است. همچنین، رامین رضائیان، اشکان دژاگه، طارمی، شجاعی، عابدزاده، سردار، ترابی نیز از همین برند استفاده می کنند. مجید حسینی در روز اول تمرین از کفش های نایکی استفاده کرد ولی سپس ترجیح داد از کفش های ادیداس استفاده کند.

تگ ها


جام جهانی 2018 ایران فوتبال